Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl

Aktualności

Seanse kina plenerowego w Woźnikach i Radoczy udane

Druga tura filmowych seansów tomickiego letniego kina plenerowego miała miejsce w Woźnikach (31 lipca, boisko sportowe przy szkole podstawowej), gdzie licznie zgromadzenie miłośnicy kina obejrzeli produkcję „Cudowny chłopak” i dzień później na placu rekreacyjnym w centrum Radoczy. Tam wyświetlono film „Dla niej wszystko”. Oba filmy spotkały się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Cieszy fakt, że w gminie coraz głośniej jest o plenerowym wydarzeniu, a na seansach pojawiają się widzowie nie tylko z wiosek, które kino gości, ale także tych, gdzie projekcje się już odbyły.
więcej

Tomice na trasie 77. Tour de Pologne

Urząd Gminy w Tomicach informuje, że w dniu 7 sierpnia 2020 r. (piątek) przez Gminę Tomice przebiegać będzie trasa III etapu (Wadowice – Bielsko-Biała) wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Tego dnia od godz. 11.00 do czasu przejazdu peletonu i pojazdów towarzyszących zamknięta będzie dla ruchu droga powiatowa nr 1767K w miejscowości Tomice. W związku z powyższym na wskazanym odcinku mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne, które należy uwzględnić przy planowaniu przejazdów samochodów prywatnych i służbowych.
więcej

X Sprzątanie rzeki Skawy

Trasa Witanowice - Grodzisko była pierwszym etapem tegorocznego sprzątania rzeki Skawy. W piątek (31.07) przy moście w Witanowicach nastąpiła zbiórka uczestników, którzy w 14 kajakach rozpoczęli po raz dziesiąty oczyszczanie brzegów Skawy ze śmieci.
więcej

Zaproszenie na IX Targi Turystyczne Doliny Karpia

Siedem gmin Doliny Karpia wraz ze Stowarzyszeniem Dolina Karpa serdecznie zaprasza na IX Targi Turystyczne Doliny Karpia, które odbędą się 15 sierpnia 2020 roku na Rynku w Zatorze oraz na terenie każdej gminy Doliny Karpia. Podczas Targów wystawcami będą użytkownicy oraz potencjalni użytkownicy znaku Marki Lokalnej Dolina Karpia, rękodzielnicy, restauratorzy, hotelarze, właściciele łowisk wędkarskich, gospodarstw agroturystycznych, gospodarstw rybackich, organizacje pozarządowe oraz lokalna branża turystyczna.
więcej

Zawiadomienie – XXI sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 7 sierpnia 2020 r. (piątek) o godz. 8.00 XXI sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej