Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl

Aktualności

Uruchomienie syren – ćwiczenia „RENEGADE-SAREX 18/II”

Urząd Gminy Tomice informuje, że w dniach od 14 do 15 listopada 2018 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych będzie przeprowadzać ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem „RENEGADE/SAREX-18/II”. W tym czasie przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania, co wiąże się z możliwością uruchomienia syren alarmowych na terenie gminy Tomice. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.
więcej

W sercach zawsze NIEPODLEGŁA – 100-lecie odzyskania niepodległości w Gminie Tomice

Uroczystą Mszą Św., odprawioną przez ks. proboszcza Aleksandra Kasprzyka wraz z ks. rezydentem Edwardem Dalekim w kościele pw. śśw. Joachima i Anny w Tomicach, zainaugurowano w niedzielę (11.11) gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Wzięły w niej udział władze samorządowe naszej Gminy, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.
więcej

„Jeszcze Polska nie zginęła” w SP Radocza

Szkoła Podstawowa w Radoczy jako pierwsza zainaugurowała obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej Gminy. W piątek (09.11) uroczystości z okazji tego wyjątkowego święta rozpoczęły się od przemarszu uczniów i zaproszonych gości pod obelisk poświęcony poległym w obu wojnach światowych mieszkańcach Radoczy. Tam też uczczono pamięć tych, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny.
więcej

Biało-czerwona od Prezydenta RP

We czwartek (08.11) do Urzędu Gminy Tomice dotarła przesyłka od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zawierająca biało-czerwone flagi narodowe, dedykowane na stulecie odzyskania niepodległości. Zostały one wywieszone przed wejściem do budynku Urzędu.
więcej

„Ewa gotuje” z Wioskami Naszych Marzeń

Działają dopiero od półtora roku. W ciągu tego okresu dały się już poznać jako prężnie działające stowarzyszenie. Zostało to zauważone przez Stowarzyszenie Dolina Karpia, które poleciło panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" Ewie Wachowicz.
więcej

Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Wieczorek muzyczno-kulinarny w Bęczynie", które odbędzie się w Domu Strażaka w Bęczynie. Szczegóły na plakacie.
więcej