Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl

Aktualności

Badmintoniści nie zwalniają tempa

W hali sportowej MOSiR Gorlice, w poniedziałek (25.11), rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie. W turnieju wystąpiła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.
Sport  
więcej

Od stycznia indywidualny rachunek podatkowy

Od 1 stycznia 2020 roku podatnik będzie mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy), który będzie służyć do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. To uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.
więcej

Nadzwyczajna sesja poświęcona gospodarce odpadami

Zaledwie tydzień po XIII sesji, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik zwołał w trybie nadzwyczajnym kolejną sesję Rady Gminy Tomice. W piątek (06.12) podczas obrad radni zajęli się wyłącznie projektami uchwał związanymi z utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Tomice w roku 2020.
więcej

Szkoła w Woźnikach będzie miała swojego patrona

Wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 w szkole podstawowej w Woźnikach rozpoczęła się procedura nadania imienia i wyboru patrona woźnickiej placówki. Szereg działań informacyjnych przeprowadzonych przez Zespół Koordynujący do spraw nadania imienia i wyboru patrona zakończył się wyborem sześciu propozycji. Po ich prezentacji na przełomie roku, w styczniu 2020 r. odbędzie się głosowanie. W wyborach, w których wezmą nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice, zostanie wybrana jedna z propozycji.
więcej

Z obrad XIII sesji Rady Gminy Tomice

Na piątek (29.11) została zwołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Pawła Adamika XIII sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji. Po przyjęciu porządku obrad radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu gminy w okresie międzysesyjnym oraz informacji o realizacji zadań oświatowych w gminie Tomice w roku szkolnym 2018/2019.
więcej

Ostrzeżenie – przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Zgodnie z art. 93 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1396, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 października 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U. poz. 1931), Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie powiadamia o przekroczeniu poziomu alarmowego i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - POZIOM 3.
więcej

Zaproszenie na spotkanie dot. „Programu Priorytetowego Czyste Powietrze”

Starostwo Powiatowe w Wadowicach informuje, że kolejne spotkanie dot. „Programu Priorytetowego Czyste Powietrze” prowadzone przez Panią Katarzynę Bryzek – Głównego Specjalistę – Doradcę Energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odbędzie się w dniu 17 grudnia 2019 r. (wtorek), w godz. 12.00-15.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice w sali nr 11.
więcej