Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

Tomiczanin Mistrzem Polski w karate

Tomiczanin Mistrzem Polski w karate
W sobotę (15.04) w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego, w którym wzięło udziałów ponad 320 zawodników z 60 klubów. Zawodnicy z Małopolskiego Klubu Karate po raz kolejny pokazali swojego ducha walki.
Sport  
więcej

Wikliniarz minimalnie lepszy

Wikliniarz minimalnie lepszy
W niedzielę (29.01) po dwóch lata bez „biskupiego” pucharu (przerwa spowodowana covidem), do kalendarza sportowych imprez wróciły zawody o to trofeum. Wprawdzie były uboższe niż wszystkie dotychczasowe, w których brały udział cztery gminne LKS-y, ale ważne, że ponownie zawitały do tomickiej hali i będą kontynuowane.
Sport  
więcej

Turniej rodzinny i Mistrzostwa Gminy w badmintonie

Turniej rodzinny i Mistrzostwa Gminy w badmintonie
Aż 24 duety rodzinne postanowiły w ostatnią sobotę (3.12) spędzić czas na sportowo uczestnicząc w Rodzinnym Turnieju Badmintona rozgrywanym w hali sportowej w Tomicach.. Rodzice, wujkowie i dzieci podzieleni na 5 grup rozgrywali mecze systemem "każdy z każdym". Pomimo tego, że najważniejsza była dobra zabawa i zacieśnianie więzi rodzinnych walczono o każdą lotkę. Z trybun gorąco dopingowali ich nie grający członkowie rodzin. Ostatecznie wszyscy zostali zwycięzcami tego turnieju.
Sport  
więcej

Warszawski Festiwal Badmintona

Warszawski Festiwal Badmintona
W dniach 29-31.10, w ramach Warszawskiego Festiwalu Badmintona rozegrano Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików w badmintonie. Wystąpili w nim najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce. W turnieju wystartowała również Karolinka Marek, która grała w kategorii młodziczek. W tej kategorii wiekowej grają też starsze zawodniczki od Karolinki.
Sport  
więcej

Mistrzowie Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych

Mistrzowie Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych  Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych
6 października na Krakowskich Błoniach odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o dystansie od 1500 do 2500 metrów, w zależności od płci i kategorii wiekowej. Rywalizacja zakończyła się dużym sukcesem uczniów Zespołu Szkół centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, którzy dzięki bardzo dobrym wynikom indywidualnym wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Województwa.
Edukacja   Sport  
więcej

Szarotka efektownie „zakwitła” w tomickiej hali

Szarotka efektownie „zakwitła” w tomickiej hali
Niedzielna (07.08) 11 edycja siatkarskich zmagań przyniosła mnóstwo emocji, zaciętych i długich meczów. Był to drugi co do długości trwania turniej w historii, a gdyby grano tie breaki, jak zawsze, zapewne okazałby się najdłuższy.
Sport  
więcej

Międzynarodowy sukces Karoliny

Międzynarodowy sukces Karoliny
W pięknie położonym nad Jeziorem Bodeńskim niemieckim mieście Konstanz rozegrany został Międzynarodowy Turniej Badmintona "Hexen Cup". W turnieju wystartowało 230 zawodników z 70 klubów z Niemiec, Szwajcarii, Francji, Austrii, Indii i jedyna przedstawicielka z Polski Karolina Marek z UKS Cross, która zdominowała kategorię U15 dziewcząt.
Sport  
więcej

VI Puchar Wójta Gminy Tomice w Piłce Nożnej ma nowego właściciela

VI Puchar Wójta Gminy Tomice w Piłce Nożnej ma nowego właściciela
Kolejne mistrzostwa gminnych LKS-ów pod patronatem wójta gminy Tomice Witolda Grabowskiego rozgrywane na boisku w Woźnikach wyłoniły nowego mistrza – Orła Radocza, który sięgnął po Puchar pierwszy raz. Dwukrotnie zajmował drugą lokatę – przed rokiem i przed trzema laty. Teraz dopiął swego. Tym samym została przerwana passa czterech kolejnych triumfów Wikliniarza Woźniki.
Sport  
więcej

Monsterki i Dachy Pszczeliński z mistrzostwem

Monsterki i Dachy Pszczeliński z mistrzostwem
W dniach 1-3 lipca na boisku sportowym w Radoczy Piłkarskie Wakacje rozegrały się w trzech różnych odsłonach. Drużyny rywalizowały w kategorii młodzieżowej, seniorskiej, dodatkowo zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy wzięli udział w nowej imprezie – Dziarskim Junaku, będącym konkursem sprawności piłkarskiej.
Sport  
więcej