Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

Sukces na ogólnopolskim turnieju „Podkarpacki Cup”

Rewelacyjny występ zaliczyły zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Cross" Tomice w rozegranym w Straszęcinie Ogólnopolskim Turnieju Badmintona "Podkarpacki Cup". Zawody rozgrywane był cyklicznie i składały się z 4-ech turniejów rozgrywanych od września do grudnia organizowanych przez Podkarpacki Związek Badmintona, a współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W każdym z turniejów uczestniczyło prawie 150 zawodników i zawodniczek z województw: podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i lubelskiego.
Sport  
więcej

Badmintoniści nie zwalniają tempa

W hali sportowej MOSiR Gorlice, w poniedziałek (25.11), rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie. W turnieju wystąpiła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.
Sport  
więcej

Medale w turniejach badmintona

Już po raz IV rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona "WIELICKI CUP". W trwającym dwa dni turnieju z dużymi sukcesami wystartowało 6-ciu zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice.
Sport  
więcej

Udany festiwal badmintona

Aż 8 godzin trwały zmagania VI Festiwalu Badmintona zorganizowanego przez UKS Cross w Tomicach. W rozegranych w niedzielę (24.11) w tomickiej hali sportowej Mistrzostwach Małopolski Zachodniej i Mistrzostwach Gminy Tomice wystartowało 62 zawodników i zawodniczek. Po bardzo zaciętych pojedynkach, gdzie walczono o każdą lotkę wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Sport  
więcej

Ogólnopolski Turniej „Podkarpacki Cup”

W ostatni weekend (7-8.09) rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona, pierwszy z cyklu "Podkarpacki Cup" w którym wystąpiły zawodniczki UKS Cross Tomice. Turniej rozegrany był w dwóch halach sportowych w Żyrakowie i Straszęcinie ze względy na bardzo dużą liczbę zawodników, prawie 300 z województw: podkarpackiego, opolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego jak również z Węgier i Słowacji.
Sport  
więcej

CROSS Tomice na Mistrzostwach Świata

Przez cały tydzień (4-11.08.2019 r.) w katowickim "Spodku" trwały zmagania w MISTRZOSTWACH ŚWIATA Seniorów w Badmintonie. W ramach imprez towarzyszących MŚ w małej hali na 12 kortach zorganizowano Narodowe Dni Badmintona. Od 7-9.08.2019 r. rozgrywany był Międzynarodowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży w którym rywalizowali też młodzi zawodnicy UKS Cross Tomice.
Sport  
więcej

To już pewne!!! I etap TdP w Premią Górską IV kat. w Witanowicach

Już w sobotę (03.8) przez Gminę Tomice przejedzie 76. Tour de Pologne. Teren naszej gminy znajduje się na trasie 1 etapu wyścigu ze startem i metą w Krakowie. Długość tego etapu wynosi 132 km. Na odcinku przebiegającym przez naszą gminę znalazła się, po raz pierwszy w historii, PREMIA GÓRSKA IV KATEGORII oraz BUFET dla kolarzy.
Sport  
więcej

Ruszają rozgrywki ligowe – na początek Puchar Polski

Nie ostygły jeszcze emocje po III Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Tomice, a już kibiców w naszej gminie czeka pierwsze w tym sezonie derbowe spotkanie. Losowanie I rundy Pucharu Polski tak się ułożyło, że naprzeciw siebie staną zespołu Orła Radocza i Wikliniarza Woźniki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (21.07) o godz. 11.00 na boisku w Radoczy.
Sport  
więcej

Puchar Wójta pozostał w Woźnikach

W niedzielę (14.07) na boisku w Woźnikach została rozegrana III edycja turnieju piłkarskiego o “Puchar Wójta Gminy Tomice”, w której udział wzięły cztery drużyny piłkarskie z naszej gminy. Gospodarzem tegorocznej edycji był miejscowy LKW "Wikliniarz", który przed rokiem przywiózł puchar z Tomic. Grano systemem każdy z każdym 2x20 min. Poziom był niezwykle wyrównany, a o końcowym sukcesie zdecydowała różnica bramek.
Sport  
więcej