gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

Gmina Tomice badmintonem stoi

W czwartek (16.11) w hali sportowej w Tomicach rozegrane zostały finały powiatowe Igrzysk Młodzieży i Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z gminy Tomice, którzy wygrali we wszystkich kategoriach.
Sport
więcej

Gmina Tomice ma swoją ligę piłkarską

W piątek wystartowała Tomicka Amatorska Liga Piłkarska (TALP). O mistrzostwo w historycznych, bo po raz pierwszy rozgrywanych zawodach powalczy dziesięć drużyn. Rywalizacja będzie się toczyć systemem „każdy z każdym” w dziewięciu piątkowych terminach. W każdej kolejce w tomickiej hali odbędzie się pięć 35-minutowych meczów. Na trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji generalnej czekają nagrody.
Sport
więcej

Złoty medal w badmintonie

W niedzielę (8.10) w Suchedniowie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Młodzików, Memoriał Cioska i Kutwina. W turnieju wystąpiło 73 zawodników i zawodniczek. Rewelacyjny występ w tym turnieju zanotował Bartosz Wata (UKS Cross Tomice), który po emocjonujących pojedynkach zwyciężył w grze pojedynczej i zdobył złoty medal. W drodze na pierwsze miejsce podium wygrał z trzema zawodnikami ukraińskimi, jak również z wyżej notowanymi zawodnikami z Polski. W grze deblowej wraz z zawodnikiem Karolem Wróblem z KSBad Kraków Bartek zajął V miejsce.
Sport
więcej

Badmintoniści rozpoczęli sezon 2017/2018

W hali widowiskowo-sportowej w Szczucinie rozegrany został pierwszy turniej z cyklu TURNIEJÓW WOJEWÓDZKICH, w którym wystąpiło 7 zawodników UKS Cross Tomice. Bardzo dobrze spisały się dwie zawodniczki w kategorii dzieci - Maja Wójcik i w kategorii juniorek młodszych Gabrysia Garlej zdobywczynie II miejsca i srebrnych medali.
Sport
więcej

Sukcesy sportowe uczniów z Radoczy

Dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zakończyły się sportowe zmagania podczas tegorocznych Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych, które odbyły się we czwartek (12.10) na Krakowskich Błoniach. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników
Edukacja   Sport
więcej

Blisko 80 biegaczy na starcie Jesiennego Biegu Wzdłuż Rzeki Skawy

W niedzielę 01.10) przy pięknej słonecznej pogodzie na ulicy Topolowej w Radoczy odbył się Jesienny Bieg Wzdłuż rzeki Skawy dla mieszkańców gminy Tomice. Do zawodów zgłosiło się prawie 80 zawodników. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorii wiekowe – klasy IV-V szkoły podstawowe, klasy VI-VII szkoły podstawowe, klasy II-III gimnazjum. Dwie pierwsze grupy rywalizowały na dystansie jednego kilometra, najstarsi przebiegli dystans dwa razy dłuższy.
Sport
więcej

Mecenasi Małopolskiego futbolu uhonorowani

W piątek (22,09) władze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zaprosiły do reprezentacyjnej sali obrad magistratu Nowego Sącza samorządowców oraz przedsiębiorców, którzy nie szczędzą wysiłków i finansowego wsparcia dla budowy i rozwoju futbolu w regionie.
Sport
więcej

Ruszają zapisy do Tomickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

Jak informuje koordynator ds. sportu i rekreacji Paweł Kręcioch rusza nowa formuła rywalizacji piłkarskiej w naszej gminie. W hali sportowej w Tomicach rozpoczną się rozgrywki Tomickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (TALP). Mecze ligowe będą się odbywać w osiem piątków (03.11, 10.11, 17.11, 24.11, 01.12, 08.12, 05.01, 12.01) od godziny 17.00 do 21.00.
Sport
więcej

217 kolarzy przemknęło przez Gminę Tomice

To miało być i rzeczywiście było prawdziwe święto kolarskie. Tuż po godz. 15.00 w sobotę (29.07) przez naszą Gminę przejechał barwny peleton 74. Tour de Pologne. Najpierw mieszkańcy naszej Gminy, zaopatrzeni w klaskacze i balony z nadrukiem Gminy Tomice, tłumnie zgromadzeni w Tomicach, Witanowicach i w Woźnikach, mocno dopingowali uciekających czterech kolarzy z m.in. Maciejem Paterskim (CCC Sprandi Polkowice), którzy już na początku I etapu odskoczyli od peletonu. Ponad 2 min. później pojawiła się zasadnicza grupa, równie gorąco oklaskiwana, z największymi gwiazdami tegorocznego wyścigu. Wśród nich wielu dojrzało m.in. Rafała Majkę (Bora-Hansgrohe).
Sport   Wydarzenia
więcej

Puchar Wójta dla Dębu Tomice

W sobotę (15.07) na boisku w Witanowicach rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Seniorów. Do udziału, koordynator ds. sportu i rekreacji przy OKGT Paweł Kręcioch, zaprosił wszystkie kluby z naszej Gminy. Była to doskonała okazja do przyjrzenia się testowanym w poszczególnych zespołach zawodników oraz jeden z elementów przygotowań do nowego sezonu 2017/2018 w trzech klasach rozgrywkowych.