Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

XIII Puchar Biskupa Guzdka w rękach Wikliniarza Woźniki

Jak co roku w okresie przygotowań do rudy wiosennej sezonu, gminne kluby LKS rywalizowały w tomickiej hali o „Puchar Biskupa”. Każda edycja ma swoją historię, zwycięzców, ale przede wszystkim przysparza uczestnikom i kibicom wielu emocji. O końcowym triumfie często decyduje ostatni mecz turnieju. Nie inaczej było w niedzielne (02.02) przedpołudnie.
Sport   Wydarzenia  
więcej

Sukces na ogólnopolskim turnieju „Podkarpacki Cup”

Rewelacyjny występ zaliczyły zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Cross" Tomice w rozegranym w Straszęcinie Ogólnopolskim Turnieju Badmintona "Podkarpacki Cup". Zawody rozgrywane był cyklicznie i składały się z 4-ech turniejów rozgrywanych od września do grudnia organizowanych przez Podkarpacki Związek Badmintona, a współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W każdym z turniejów uczestniczyło prawie 150 zawodników i zawodniczek z województw: podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i lubelskiego.
Sport  
więcej

Badmintoniści nie zwalniają tempa

W hali sportowej MOSiR Gorlice, w poniedziałek (25.11), rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie. W turnieju wystąpiła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.
Sport  
więcej

Medale w turniejach badmintona

Już po raz IV rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona "WIELICKI CUP". W trwającym dwa dni turnieju z dużymi sukcesami wystartowało 6-ciu zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice.
Sport  
więcej

Udany festiwal badmintona

Aż 8 godzin trwały zmagania VI Festiwalu Badmintona zorganizowanego przez UKS Cross w Tomicach. W rozegranych w niedzielę (24.11) w tomickiej hali sportowej Mistrzostwach Małopolski Zachodniej i Mistrzostwach Gminy Tomice wystartowało 62 zawodników i zawodniczek. Po bardzo zaciętych pojedynkach, gdzie walczono o każdą lotkę wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Sport  
więcej

Ogólnopolski Turniej „Podkarpacki Cup”

W ostatni weekend (7-8.09) rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona, pierwszy z cyklu "Podkarpacki Cup" w którym wystąpiły zawodniczki UKS Cross Tomice. Turniej rozegrany był w dwóch halach sportowych w Żyrakowie i Straszęcinie ze względy na bardzo dużą liczbę zawodników, prawie 300 z województw: podkarpackiego, opolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego jak również z Węgier i Słowacji.
Sport  
więcej

CROSS Tomice na Mistrzostwach Świata

Przez cały tydzień (4-11.08.2019 r.) w katowickim "Spodku" trwały zmagania w MISTRZOSTWACH ŚWIATA Seniorów w Badmintonie. W ramach imprez towarzyszących MŚ w małej hali na 12 kortach zorganizowano Narodowe Dni Badmintona. Od 7-9.08.2019 r. rozgrywany był Międzynarodowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży w którym rywalizowali też młodzi zawodnicy UKS Cross Tomice.
Sport  
więcej

To już pewne!!! I etap TdP w Premią Górską IV kat. w Witanowicach

Już w sobotę (03.8) przez Gminę Tomice przejedzie 76. Tour de Pologne. Teren naszej gminy znajduje się na trasie 1 etapu wyścigu ze startem i metą w Krakowie. Długość tego etapu wynosi 132 km. Na odcinku przebiegającym przez naszą gminę znalazła się, po raz pierwszy w historii, PREMIA GÓRSKA IV KATEGORII oraz BUFET dla kolarzy.
Sport  
więcej