gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

75 Tour de Pologne zawita ponownie do naszej Gminy

Rozpoczęły się przygotowania organizacyjne do tegorocznego 75. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 4 - 10 sierpnia 2018 r. Podczas I etapu Kraków-Kraków (130 km), w sobotę (04.08) kolarze przejadą drogą krajową nr 28 przez Tomice, by następnie skręcić na drogę powiatową do Witanowic. Po przejechaniu mostu na Skawie kolarze skręcą w kierunku Woźnik. Tam przez centrum wsi peleton ul. Wadowicką wjedzie do Bachowic. Tym samym największe sławy światowego kolarstwa będziemy mogli zobaczyć, gdy przemierzać będą teren naszej Gminy.
Sport   Wydarzenia
więcej

Kwietniowe sukcesy w badmintonie

W niedzielę (29.04) w hali sportowej w Tomicach rozegrano IV Rodzinny Turniej Badmintona. W grach pojedynczych wystąpiło 29 zawodników, a w turnieju rodzinnym 20 par. Zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych zawodnicy w zależności od prezentowanych umiejętności podzieleni zostali na 4 kategorie: początkujący, amatorzy, zaawansowani i open, bez podziału na kobiety i mężczyzn.
Sport
więcej

Międzypokoleniowa rywalizacja w Radoczy

Około 80 osób uczestniczyło w XI Międzypokoleniowym Turnieju Piłki Siatkowej Reprezentantów LKS „ORKAN”, który zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy (7.04). Celem wydarzenia była popularyzacja piłki siatkowej, zacieśnianie więzów pokoleniowych poprzez współzawodnictwo sportowe oraz promowanie zdrowego stylu życia przez aktywny wypoczynek.
Edukacja   Sport
więcej

W badmintonie nie mają sobie równych

Z pięcioma medalami i dwoma pucharami powrócili badmintoniści UKS Cross Tomice z rozgrywanych w dniach 24-25.03 MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI w badmintonie. W dwudniowych zmaganiach rywalizowało prawie 200 zawodników z całej Małopolski. Rewelacyjnie w kategorii młodzików zaprezentował się najlepszy zawodnik klubu, Bartek Wata, który wywalczył złoty medal, zajmując najwyższy stopień podium. W finale zwyciężył 2:1 w setach najlepszego obecnie zawodnika w Polsce w tej kategorii wiekowej Dominika Kwintę (reprezentant Polski), z którym przegrał tydzień temu na Ogólnopolskim Turnieju w Wieliczce.
Sport
więcej

„Maraton” badmintonistów

W miniony weekend (17-18.03) badmintoniści Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice wystartowali w dwóch turniejach ogólnopolskich: w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Jędrzejowie oraz w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona WIELICKI CUP w Wieliczce. Oczywiście zgodnie z tradycją przywieźli z nich worek medali.
Sport
więcej

Badmintoniści przypomnieli o sobie

W weekend (10-11.03) rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzików w Żyrakowie, w którym wystartowało 260 zawodników z Polski i Ukrainy. Kolejny bardzo dobry występ w tym mocno obsadzonym turnieju zanotował trenujący na co dzień w UKS Cross Tomice BARTEK WATA. W grze podwójnej wraz z Piotrem Tomaszewskim wywalczył I miejsce. Natomiast w grze pojedynczej wywalczył III miejsce przegrywając dopiero w półfinale z reprezentantem Ukrainy Olehem Konyevem. Gratulujemy kolejnego sukcesu młodemu badmintoniście.
Sport
więcej

SKS po raz kolejny ruszają w naszej Gminie

Gmina Tomice po raz drugi zakwalifikowała się do programu „Szkolny Klub Sportowy”, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Także w tym roku operatorem wojewódzkim programu będzie Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie.
więcej

Puchar biskupa Guzdka pozostał w Tomicach

Turniej halowy o puchar ks. biskupa Józefa Guzdka na stałe już zagościł w kalendarzu przygotowań zespołów z naszej gminy do rozgrywek rundy wiosennej w piłce nożnej. Jak podkreślają działacze z poszczególnych klubów, turniej doskonale sprawdza się jako element pracy nad formą drużyn. W niedzielę (11.02) gospodarz turnieju – drużyna Dębu Tomice do rywalizacji na hali sportowej w Tomicach po raz jedenasty zaprosił cztery drużyny reprezentujące gminne LKS-y.
więcej

Powrócili z medalami

W sobotę 3.02.2018r. w hali sportowej w Pleśnej rozegrany został kolejny Turniej Wojewódzki w badmintonie. W turnieju wystąpiło prawie 150 zawodników z całej Małopolski, w tym siedmioosobowa ekipa UKS Cross Tomice, która zdobyła aż 4 medale. Złote medale i I miejsca wywalczyli: Gabrysia Garlej w kategorii juniorek młodszych i Bartek Wata w kategorii młodzików.