logo Urząd Gminy Tomice
Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Godziny pracy
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14:00
Kasa urzędu:
poniedziałek - piątek: 7:30 – 13:00
poniedziałek, 17 czerwca 2024
A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Dla turysty / Turystyka kajakowa

Turystyka kajakowa

Na terenie Gminy Tomice przepływa rzeka Skawa, położona w Naturze2000 Dolina Dolnej Skawy. Rzeka o charakterze górskim, z licznymi bystrzami i zakrętami.

Pływanie kajakiem jest jedną z wielu popularnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, charakteryzującą się bogactwem treści poznawczych i wypoczynkowych. Te dwie funkcje współwystępują i nawzajem się uzupełniają. Pływać kajakiem można od wczesnej młodości do podeszłego wieku, a rozmaitość szlaków wodnych, zróżnicowanych pod względem trudności technicznych i długości tras, umożliwia wybór szlaku adekwatnego do umiejętności osób biorących udział w tej formie turystyki. Poza aspektem poznawczym i wypoczynkowym, uczestnictwo w turystyce kajakowej wyrabia takie pozytywne cechy jak: samodzielność, koleżeńskość, zdyscyplinowanie, refleks i sprawność ruchową.

Współczesny świat zmusza ludzi do bardzo szybkiego tempa życia, pogoni za sukcesem i pieniądzem, dlatego tradycyjny wypoczynek „na plaży”, nie każdemu pozwala całkowicie zrelaksować się i wypocząć. Człowiek szuka innych form regeneracji sił, wielu znajduje ją w aktywnym wypoczynku jakim ewidentnie jest kajakarstwo. Polska dysponuje wspaniałymi warunkami do uprawiania turystyki kajakowej. Duża ilość dzikich nieuregulowanych rzek, z roku na rok czystszych i bogatszych w faunę oraz florę, wiele ciekawych miejsc, przez które wytyczone zostały trasy wodne, pozwala turystom oderwać się od problemów dnia codziennego, i co za tym idzie przenieść się do zupełnie innego świata ciszy, spokoju, odprężenia i harmonii.

Wychodząc na przeciw zainteresowaniu tą formą aktywnego spędzania czasu wolnego, firma kajaki-na-skawie.pl oferuje zarówno zorganizowane spływy kajakowe grup turystycznych po rzekach Skawie i Wiśle, jak również indywidualnie wypożyczanie kajaków, dodatkowo organizując wyjazdy na spływy na innych rzekach w Polsce, a także imprezy integracyjne dla pracowników. Firma prowadzi szkółkę, gdzie uczy od podstawy kajakarstwa turystycznego dzieci oraz młodzież. Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów.

Region rzeki Skawy oferuje nie tylko przepiękne i malownicze widoki podczas spływu kajakowego, ale także ciekawe ścieżki rowerowe. Udaj się na zasłużony wypoczynek i podczas wycieczek nad rzeką Skawą delektuj się dzikością natury oraz rozkoszuj jej nieprawdopodobnym pięknem. Poznaj zapierające dech w piersiach krajobrazy, widoki i przyrodę naszych rzek.