Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja

Aktualności z kategorii: Edukacja

Mistrzowie Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych

Mistrzowie Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych  Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych
6 października na Krakowskich Błoniach odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o dystansie od 1500 do 2500 metrów, w zależności od płci i kategorii wiekowej. Rywalizacja zakończyła się dużym sukcesem uczniów Zespołu Szkół centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, którzy dzięki bardzo dobrym wynikom indywidualnym wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Województwa.
Edukacja   Sport  
więcej

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…” – Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…” – Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy
Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. W życiu każdego absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, a każde wypowiedziane przez nich słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia. I tak piątkowy dzień 22 kwietnia 2022 r. był okazją do zadumy i refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością szkoły. Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy, po której wszyscy udali się do szkoły.
więcej

Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej powraca!

Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej powraca!
Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną ponownie mogliśmy wrócić do Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej. Tegoroczna edycja odbyła się 12 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół CKU w Radoczy i należy ona do cyklu imprez związanych z Jubileuszem 75-lecia Szkoły.
Edukacja  
więcej

Zaproszenie na Dni Otwarte 2022 oraz 75-lecie Szkoły

Zaproszenie na Dni Otwarte 2022 oraz 75-lecie Szkoły
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców do udziału w kolejnym wydarzeniu z okazji 75-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Jubileusz Szkoły, odbędzie się podczas Dni Otwartych 2022, które będą również okazją do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną. Uroczystości odbędą się w piątek, 22 kwietnia 2022 r. od godz. 9.30.
Edukacja  
więcej

IX edycja konkursu „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych”

IX edycja konkursu „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych”
Tradycją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy jest organizacja autorskiego konkursu, który ma na celu przybliżenie osoby Papieża Jana Pawła II. Po 2 latach spowodowanych pandemią międzyszkolny konkurs „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych” powrócił – i to w nowej formule!
Edukacja  
więcej

Rok 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy

Rok 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy
Rok 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy Ślubowanie klas pierwszych, Święto Radoczańskiego Jabłecznika, Międzypokoleniowy Turniej Piłki Siatkowej, warsztaty modelowania i projektowania robotów, wernisaż absolwentki szkoły, występ zespołu wokalnego, prezentacja kierunków nauczania oraz grillowanie i degustacja potraw… Tak w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy w dniach 15 i 16 października świętowano 75 lat istnienia szkoły, powstałej w 1946 roku jako Dwuletnia Średnia Szkoła Rolnicza w pozostałości po majątku ziemskim.
Edukacja  
więcej

Karpia przyrządzają najlepiej

Karpia przyrządzają najlepiej
W niedzielę (26.09) podczas Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych na łowisku wędkarskim w Podolszu odbyły się Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w Grillowaniu Karpia.
Edukacja  
więcej

Złoty indeks WSB

Złoty indeks WSB
Od kilku lat Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy współpracuje z Akademią WSB, która co roku gwarantuje Złoty Indeks na bezpłatne studia stacjonarne I-go stopnia w Akademii WSB. Tegoroczne wyróżnienie otrzymał uczeń klasy czwartej Technikum Logistyki - Krystian Grzywa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Edukacja  
więcej