Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja

Aktualności z kategorii: Edukacja

Przedszkolaki z Woźnik na ogólnopolskim podium

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „TRADYCJE WIELKANOCNE”. Ideą konkursu, oprócz doskonalenia umiejętności i warsztatu plastycznego dzieci i młodzieży, popularyzacji wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, jest przede wszystkim ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Wielkanocnych.
więcej

Wielki Test Wiedzy dla Grafików w Radoczy po raz czwarty…

IV Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej, który odbył się w piątek (22.03) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego, już za nami.
Edukacja  
więcej

Laureaci XIX edycji Konkursu Plastycznego „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”

Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Bańskiej Niżnej (Gmina Szaflary) była organizatorem konkursu plastycznego pt. „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. Posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace odbyło się dnia 26 lutego 2019 roku. W skład komisji konkursowej weszły nauczyciele plastyki i edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej.
Edukacja  
więcej

Uczniowie z Radoczy w Finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

W czwartek (28.02) w Krakowie uczniowie klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki: Łukasz Orlicki , Marcin Węgrzyn i Arkadiusz Żyła pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych pana Adama Kajdasa reprezentowali Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy w XXXVII Finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
Edukacja  
więcej

Laureaci XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z SP Woźniki

Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów było organizatorem XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z wakacji” . Jury w składzie: Malgorzata Kapłan, Tatiana Pytkowska i Ajdyn Łazimow wybrało najlepsze prace z 1201 nadesłanych pocztówek. W konkursie udział wzięli uczestnicy z 43 szkół, 27 domów kultury, 9 przedszkoli, a 15 osób zgłosiło się indywidualnie. W tej edycji jurorzy zwrócili szczególną uwagę na zatrzymanie wspomnień wakacyjnych przez pokazanie piękna innych kultur.
więcej

„Jeszcze Polska nie zginęła” w SP Radocza

Szkoła Podstawowa w Radoczy jako pierwsza zainaugurowała obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej Gminy. W piątek (09.11) uroczystości z okazji tego wyjątkowego święta rozpoczęły się od przemarszu uczniów i zaproszonych gości pod obelisk poświęcony poległym w obu wojnach światowych mieszkańcach Radoczy. Tam też uczczono pamięć tych, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny.
więcej