Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja

Aktualności z kategorii: Edukacja

Uczniowie z Radoczy w półfinale XIX Olimpiady Techniki Samochodowej

Uczniowie klasy III Technikum Pojazdów Samochodowych reprezentowali Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy w drugim etapie XIX Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Byli jednymi z 444 uczniów reprezentujących kraj i okazali się najlepsi wśród uczestników z naszego powiatu.
Edukacja  
więcej

Czwórka grafików z Radoczy w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Mediach

W tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach w okręgu małopolskim uczestniczyło 90 osób. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy reprezentowało pięciu grafików, z czego na 30 dostępnych miejsc do kolejnego etapu zakwalifikowały się aż cztery osoby, a Joanna Szymańska z klasy II Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych uzyskała największą liczbę punktów w całej Małopolsce.
Edukacja  
więcej

Praktyka czyni mistrza

„Praktyka czyni mistrza” to projekt realizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Św. Jana Pawła II w Radoczy we współpracy z firmą IFOM z Bolonii. Realizacja projektu przypada na okres 01.10.2017 - 30.09.2018, a działania są dofinansowane przez Unię Europejską, w 100 % ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Dofinansowanie wynosi 269 423,25 PLN.
Edukacja  
więcej

Dzień Edukacji Narodowej w ZSCKU w Radoczy

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W szkole Jana Pawła II – Wielkiego Nauczyciela Młodych ten dzień obchodzony był szczególnie, gdyż dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice towarzyszyli pierwszoklasistom w „przekraczaniu progu”. Uczniowie w symboliczny sposób zostali włączeni do grona społeczności szkolnej tego Wielkiego Polaka, który mówił: Do Was młodych należy przyszłość, do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie się teraźniejszością wraz z Wami, a obecnie jest jeszcze przyszłością.
Edukacja  
więcej

Uczniowie z węgierskiego Kecskemet w Woźnikach

W czwartek (12.10) w godzinach wieczornych Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, dyrektor szkoły Lidia Wilk, nauczyciele i uczniowie klasy piątej po długich oczekiwaniach powitali 16 uczniów i 6 nauczycieli ze szkoły węgierskiej w Kecskemet, którzy gościli w woźnickiej placówce do niedzieli (15.10). Grupie przewodził dyrektor tejże szkoły Zsolt Papp. Uczniowie przyjechali do Woźnik, by poznać rówieśników, zintegrować się z nimi, wziąć udział w lekcjach, poznać miejscową kulturę i obyczaje.
więcej

Sukcesy sportowe uczniów z Radoczy

Dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zakończyły się sportowe zmagania podczas tegorocznych Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych, które odbyły się we czwartek (12.10) na Krakowskich Błoniach. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników
Edukacja   Sport  
więcej