logo Urząd Gminy Tomice
Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Godziny pracy
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14:00
Kasa urzędu:
poniedziałek - piątek: 7:30 – 13:00
czwartek, 22 lutego 2024
A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / XV Otwarty Turniej Gminy Tomice w Piłce Siatkowej

XV Otwarty Turniej Gminy Tomice w Piłce Siatkowej

XV Otwarty Turniej Gminy Tomice w Piłce Siatkowej

Jubileuszowe, niedzielne (03.12) zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Lista drużyn zapełniła się w kilka godzin po ogłoszeniu naboru. Wszyscy zgłoszeni poradzili sobie z niedzielnym atakiem zimy i w komplecie, o wczesnej porze, zameldowali się tomickiej hali. W trakcie mistrzostw rozegrano 22 mecze, wiele z nich stało na wysokim poziomie.

Pięć turniejów musiało czekać Torpedo, aby ponownie triumfować w zawodach. Dokonało tego w świetnym stylu, wygrywając wszystkie mecze w grupie, a później finał z TRIOMAX Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.

Zawody rozegrano dwustopniowo. Najpierw doszło do potyczek w dwóch pięciozespołowych grupach, a następnie ich mistrzowie zagrali w finale, a wicemistrzowie walczyli o „brąz”.

W grupie A pierwsze miejsce zajęło Torpedo (8 pkt), za nim uplasowały się Armaty (6 pkt), a kolejne miejsca zajmowali: Fire Team (3 pkt), Straight Volley (3 pkt), Drink Team (0 pkt).

W grupie B bez szwanku wyszedł TRIOMAX Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (8 pkt), choć w batalii decydującej o pierwszej lokacie nie miał łatwo z Młodymi Wilkami, które zagwarantowały sobie mecz o podium w turnieju (6 pkt). Trzecie miejsce w grupie przydało debiutującemu Dębowi Tomice, który może być zadowolony, kończąc z bilansem: 2 zwycięstwa, 2 porażki (4 pkt). Czwarty był Dream Team (2 pkt), a tabelę zamknęły Szarżujące Dziki (0 pkt).

Trzecie miejsce w jubileuszowym turnieju zapewniły sobie Armaty pokonując 2:0 Młode Wilki.

W najważniejszym starciu mistrzostw Torpedo odprawiło w takim samym stosunku TRIOMAX Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, a kapitan zespołu Sebastian Cisoń mógł wznieść w górę puchar.

Turniej to nie tyko gra w siatkówkę, ale też integracja. Organizatorzy poczęstowali drużyny pizzami, uczestnicy mogli napić się kawy czy herbaty i miło spędzić czas w swoim gronie. A już od kilku lat można mówić o tym, że gmina Tomice to dobre miejsce na spotkania dużej siatkarskiej rodziny.

Źródło: Sportowa Gmina Tomice