Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Umowa podpisana. Plac zabaw na wakacje.

W dniu dzisiejszym (19.03) Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski podpisał umowę na realizację inwestycji pn. "Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach w zakresie demontażu istniejących urządzeń zabawowych i małej architektury oraz budowy placu zabaw dla dzieci". Wykonawca - firma Novum Sp. z o.o. Sp. Komandytowa ze Szczytna została wyłoniona w trzecim przetargu.
więcej

Stypendyści wyróżnieni

W ubiegłym tygodniu (26-28.02) w czterech placówkach oświatowych odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Tomice, przyznawanych wybitnym uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tomice. Po I semestrze roku szkolnego 2017/1018 stypendium otrzymało 84 uczniów, w tym czterech z nich otrzymało stypendia zarówno za wyniki w nauce jak i za szczególne osiągnięcia. Łączna kwota wypłaconych nagród to 22.000,00 zł. W SP Radocza nagrodzono 18 uczniów, z SP Woźniki – 19, w ZSP Witanowice – 10, a w ZSP Tomice – 37. Najwyższą średnią w I semestrze uzyskała uczennica ZSP Tomice – 5,73.
więcej

Krakowski Mistrz Ortografii mieszka w naszej Gminie !!!

Kilkaset osób zmierzyło się w sobotę (3.03) w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z arcytrudnym, organizowanym już po raz czwarty Dyktandem Krakowskim. W sumie z wyzwaniem, jakim są niełatwe zasady ortografii i interpunkcji języka polskiego, zmierzyło się około 500 osób, w tym 70 juniorów.
więcej

Uwaga!!! Bardzo zły stan jakości powietrza.

W dniu dzisiejszym (05.03) o godz. 8:00 poziom zanieczyszczenia wyniósł 386 µg/m3, oznacza że jest bardzo źle, norma przekroczona jest siedmiokrotnie i należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, a najlepiej zostać w domu, szczególnie dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz osoby z chorobami układu, oddechowego, krwionośnego i alergicy.
więcej

Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

42 uczestników, wyłonionych w eliminacjach środowiskowych w poszczególnych jednostkach OSP, rywalizowało w niedzielę (04.03) w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, VII klasy i oddziały gimnazjalne oraz szkoła ponadgimnazjalna w eliminacjach gminnych XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
więcej

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa w Gminie Tomice

Podczas piątkowej (02.03) XXXV sesji Rady Gminy Tomice radni wysłuchali informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach o zagrożeniach i działaniach ratowniczych jednostek straży pożarnej na ternie gminy Tomice w 2017 r. oraz oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Tomice w 2017 r. przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.
więcej

Dziś lepiej zostać w domu

Czujniki alarmują - w dniu dzisiejszym (02.03) normy zanieczyszczenia pyłem PM10 i PM2.5 zostały przekroczone kilkukrotnie. Kto nie musi, niech lepiej zostanie w domu...
więcej