Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Ogólnopolski sukces grafików z Radoczy

W tegorocznej II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica uczniowie klasy II Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy „zdominowali” obie dyscypliny konkursowe i na 8 laureatów zajęli aż 5 miejsc.
więcej

Poświąteczna sesja Rady Gminy Tomice

W środę (27.12) odbyła się ostatnia w ubiegłym roku sesja Rady Gminy Tomice. Była to jedenasta sesja zwołana przez Przewodniczącego Rady Zygmunta Szymczaka w 2017 r. Radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu Gminy w okresie międzysesyjnym oraz rozpatrzyli trzynaście projektów uchwał, w tym cztery które zostały wprowadzone do porządku obrad na sesji.
więcej

Strona www.tomice.pl w corocznej statystyce

Jak co roku jego przełom to tradycyjnie już czas wielu podsumowań. Również portal www.tomice.pl prezentuje garść informacji statystycznych. W roku 2017 gminna strona mogła pochwalić się bardzo dobrymi danymi. Odwiedziło ją blisko 30 tys. użytkowników. Dokonali oni łącznie blisko 290 tys. odsłon.
więcej

Sprzęt ratowniczy dla OSP przekazany

Wójt Gminy Tomice Pan Witold Grabowski podpisał (01.12) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z Dyrektorem Departamentu Ministerstwa Sprawiedliwości umowę na wsparcie działań ratowniczych jednostek OSP w celu niesienia pomocy ofiarom przemocy w ramach Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
więcej

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Tomic

W czwartek (21.12) zuchy z 15 GZ „Wodni Przyjaciele” wraz ze swoimi opiekunami, przekazali na ręce Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego wraz z życzeniami świątecznymi „betlejemskie światełko pokoju”. Jest ono symbolem miłości, pokoju, ciepła i nadziei. Akcję tradycyjnie już, po raz 27, przeprowadza Związek Harcerstwa Polskiego. W tym roku przesłanie, które towarzyszy wędrówce Światła, brzmi: „W Tobie jest światło”.
więcej

Gmina Tomice z Laureatami Festiwalu Talenty 2017

Podczas Koncertu Galowego, który W niedzielę (17.12) o godz. 15.00 w Wadowickim Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy, podczas którego zostali ogłoszeni zwycięzcy tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” czyli najzdolniejsi uczniowie w powiecie wadowickim.
więcej

„Witanowice na starej fotografii” w Radio Kraków

Wydany przed Urząd Gminy Tomice album "Witanowice na starej fotografii" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz Sekretarz Gminy Ryszard Góralczyk zostali zaproszeni do Radia Kraków, by red. Janowi Stępniowi opowiedzieć o tym niezwykłym albumie oraz o jubileuszu 700-lecia wsi i parafii Witanowice. Wywiadu można było posłuchać w niedzielnej (17.12) audycji "Pejzaże regionalne".
więcej

Zarząd Gminny OSP podsumował 2017 rok

Ochotnicza Straż Pożarna w Lgocie gościła w sobotę (16.12) przedstawicieli zarządów jednostek OSP z terenu naszej Gminy. Przybyli oni na sprawozdawcze zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach za rok 2017..
więcej