Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Strażacy w gotowości – potok Zygodówka przypomniał o sobie

Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz spowodował podniesienie się stanu wód w rzekach i potokach przepływających przez naszą Gminę. Najgroźniej było w dzisiejsze popołudnie (21.09) w Woźnikach, gdzie w zaledwie kilkadziesiąt minut poziom wody ma potoku Zygodówka sięgnął mostku przy kościele, zagrażając przelaniem wałów. Przybyłe na miejsce jednostki PSP Wadowice oraz OSP Woźniki, OSP Witanowice, OSP Radocza, OSP Tomice, OSP Lgota i OSP Bachowice szybko przystąpiły do ich zabezpieczenia. Rozłożone zostały rękawy wodne, a wzdłuż wałów ułożono worki z piaskiem.
więcej

Uczcili pamięć o lotnikach amerykańskich

13 września 1944 r. nad Zygodowicami zestrzelono amerykański samolot Liberator B-24 „Hell’s Angel”. Dla upamiętnienia kolejnej rocznicy tamtych wydarzeń PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka” wraz z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice zorganizowało w czwartek (14.09) już po raz dwudziesty siódmy Rajd Lotników Hell’s Angel.
więcej

Nowe umundurowanie dla OSP Witanowice

W poniedziałek (11.09) w Urzędzie Gminy Tomice nastąpiło przekazanie kompletu umundurowania bojowego dla jednostki OSP Witanowice. Z rąk wójta Witolda Grabowskiego otrzymał je prezes witanowickiej jednostki dh Zbigniew Kwarciak.
więcej

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

Po wczorajszym uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018, dziś w szkolnych ławkach zasiadło 590 uczniów w klasach I-VII oraz 187 uczniów klas II i III gimnazjum, które zakończyło swoją działalność 31 sierpnia. Do oddziałów przedszkolnych i przedszkoli uczęszczać będzie 334 dzieci. Dyrekcjom szkół, gronom pedagogicznym, a nade wszystko uczniom życzymy owocnej pracy, wytrwałości i wielu sukcesów.
więcej

Udane Gminne Święto Plonów w Lgocie

Dożynki to święto plonów kończące najważniejsze prace polowe. Tegoroczne Dziękczynne Święto, zgodnie już z wieloletnią tradycją, odbyło się w naszej Gminie w pierwszą niedzielę września (03.09). Mimo niekorzystnej aury na zaproszenie Ośrodka Kultury Gminy Tomice oraz Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego przybyło bardzo wielu mieszkańców naszej Gminy, by wspólnie kultywować tradycję i dziękować Bogu i ludziom za plony zebrane z pól.
więcej

Żłobek Gminny w Tomicach otwarty

Czwartek (31.08) był jednym z wyjątkowych dni dla kilkunastu rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do pierwszego na terenie naszej gminie Żłobka. Został on utworzony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach. Symbolicznego otwarcia nowej placówki dokonał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz dyrekcja ZSP w Tomicach: Józef Żegliński i Dorota Bilińska. W uroczystości wzięli też udział: Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak wraz z radnymi oraz kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agnieszka Świerguła.
więcej

Wakacyjna sesja Rady Gminy Tomice

W piątek (25.08) w budynku Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach odbyły się obrady XXVIII sesji Rady Gminy Tomice. Sesja rozpoczęła się od uroczystego wręczenia dokumentów powierzenia stanowiska dyrektora. Wójt Witold Grabowski wręczył je: Pani Annie Adamik - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Radoczy, Pani Józefowi Żeglińskiemu - dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach oraz Panu Andrzejowi Zielińskiemu - dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach.
więcej

Spływ kajakowy „Kajakiem przez Dolinę Karpia”

W słoneczną sobotę (26.08) został zorganizowany spływ kajakowy z Witanowic do Podolsza. Spływ był znakomitą okazją do poznania walorów turystycznych i przyrodniczych Doliny Karpia a w szczególności Doliny Dolnej Skawy. Udział w wyprawie kajakowej dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
więcej