Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Zawiadomienie – VIII sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 27 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 14.15 VIII sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej

Centrum rekreacyjne w Radoczy nabiera kolorów

Kilka ostatnich dni wystarczyło, by powstające w Radoczy centrum rekreacyjne zaczęło działać na wyobraźnię mieszkańców tego sołectwa. Zaczęły się bowiem prace związane z instalacją elementów małej architektury tj. placu zabaw, siłowni zewnętrznej i widowni. Mimo nie najlepszej pogody, odbywają się one zgodnie z harmonogramem.
więcej

W „Bałysówce” zagrali w zielone

"Jeszcze w zielone gramy" to tytuł jednego ze szlagierów Wojciecha Młynarskiego, który został także mottem tegorocznej wystawy artystów skupionych wokół galerii sztuki "Bałysówka". Wernisaż wystawy odbył się w sobotnie popołudnie (18.05) podczas "Majowego Bałysowania" - święta gminy Tomice.
więcej

GREEN WEEK w gminie Tomice

Green Week 2019 (Zielony Tydzień) to najważniejsze wydarzenie UE w zakresie ochrony środowiska i działań na rzecz klimatu. Tegoroczny temat konferencji dotyczy wdrażania prawodawstwa wspólnotowego w zakresie ochrony środowiska, czyli podkreślenie korzyści wynikających z unijnej polityki środowiskowej i jej wpływu na jakość życia obywateli. Wydarzenie zaplanowano w terminie 13-17 maja 2019 r. w Brukseli.
więcej

Noc Muzeów 2019 – zapraszamy do gminy Tomice

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz kolejny, w sobotę (18.05) muzea i placówki kulturalne ziemi wadowickiej zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzenia swoich ekspozycji i uczestnictwa w licznie przygotowanych atrakcjach.
więcej

Przedszkolaki z Woźnik na ogólnopolskim podium

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „TRADYCJE WIELKANOCNE”. Ideą konkursu, oprócz doskonalenia umiejętności i warsztatu plastycznego dzieci i młodzieży, popularyzacji wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, jest przede wszystkim ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Wielkanocnych.
więcej

Życzenia z okazji dnia świętego Floriana – patrona strażaków

Wszystkim druhom i druhnom z jednostek OSP z terenu naszej Gminy oraz strażakom z PSP Wadowice w związku z obchodami dnia Św. Floriana składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania wraz z podziękowaniami za ofiarność, zaangażowanie i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie. Dziękuję za wykazywanie zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.
więcej

Ocenili bezpieczeństwo i porządek publiczny w naszej Gminie

W piatek (26.04) obyła się VII sesja Rady Gminy Tomice. W jej trakcie ślubowanie złożył nowo wybrany radny Grzegorz Wojnowski. Radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu gminy w okresie międzysesyjnym oraz wysłuchali informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Tomice w 2018 r.
więcej

Rada Gminy Tomice już w komplecie

W piątek (26.04) podczas VII sesji Rady Gminy Tomice ślubowanie złożył nowo wybrany radny Grzegorz Wojnowski. Zastąpił on byłego radnego Mirosława Tłomaka, który został odwołany na skutek niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego. Tym samym Rada Gminy została uzupełniona do 15-osobowego składu. Nowy radny zasiądzie w Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Edukacji i Kultury.
więcej