Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Majowe porządki w gminie Tomice

Majowe porządki w gminie Tomice
Przełom kwietnia i maja, to zwykle czas wielkich porządków. Wiążą się one z obchodzonym z trakcie równonocy wiosennej Międzynarodowym Dniem Ziemi. Nie inaczej było w tym roku w naszej gminie. Najpierw, na prośbę Wójta gminy Tomice Witolda Grabowskiego, do akcji ruszyli strażacy. Do nich dołączyła młodzież z młodzieżowych drużyn pożarniczych. Ta akcja promująca proekologiczne postawy spotkała się z odzewem naszych mieszkańców, który również wsparli działania druhów ochotników.
więcej

Z obrad XXIX Rady Gminy Tomice

Z obrad XXIX Rady Gminy Tomice
W piątek (30.04) odbyła się XXIX sesja Rady Gminy Tomice tej kadencji. Radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu gminy Tomice w okresie międzysesyjnym oraz zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji programu współpracy gminy Tomice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2020 roku.
więcej

Życzenia z okazji dnia świętego Floriana – patrona strażaków

Życzenia z okazji dnia świętego Floriana – patrona strażaków
Wszystkim druhom i druhnom z jednostek OSP z terenu naszej Gminy oraz strażakom z PSP Wadowice w związku z obchodami dnia Św. Floriana składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania wraz z podziękowaniami za ofiarność, zaangażowanie i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie. Dziękuję za wykazywanie zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.
więcej

Promesa wręczona

Promesa wręczona
W czwartek (29.04) w Dworze w Stryszowie, będącym oddziałem Zamku Królewskiego w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenie promes w ramach realizowanych rządowych projektów. Z rąk posłów na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego i Krzysztofa Kozika oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity promsę dla naszej gminy odebrał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.
więcej

Rząd znosi obostrzenia – znamy harmonogram

Rząd znosi obostrzenia – znamy harmonogram
W środę (28.04) odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego podczas której poinformowano o rządowym planie znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
więcej

Zajęcia z specjalistami w placówkach wsparcia dziennego w gminie Tomice

Zajęcia z specjalistami w placówkach wsparcia dziennego w gminie Tomice
Od 8 marca 2021 r. ruszyły konsultacje z specjalistami w Placówkach Wsparcia Dziennego w Gminie Tomice. W ramach projektu „Razem możemy więcej - utworzenie trzech placówek opiekuńczo-specjalistycznych w Gminie Tomice” powstała Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w Tomicach - ul. Floriańska 16, gdzie odbywają się indywidualne konsultacje logopedyczne oraz terapia psychologiczna dla dzieci i ich rodziców. Gabinet pracy indywidualnej jest czynny 5 dni w tygodniu w godzinach od 14.00 do 18.00 (logopeda - od poniedziałku do czwartku oraz psycholog – w piątki). Konsultacje specjalistyczne są bezpłatne.
więcej

Zawiadomienie – XXIX sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zawiadomienie – XXIX sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji
Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713 ze zm.) Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomice Maciej Mrowiec zwołuje na dzień 30 kwietnia 2021 r. (piątek) o godz. 14.15 XXIX sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w budynku ZSP Tomice przy ul. Dworskiej 9a w Tomicach.
więcej

Restrykcje przedłużone o kolejny tydzień. Z małymi wyjątkami

Restrykcje przedłużone o kolejny tydzień. Z małymi wyjątkami
W środę (14.04) rano zorganizowano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera. Według ministra zdrowia, apogeum trzeciej fali, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań, miała miejsce w ubiegłych tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Jeżeli będą wprowadzane kolejne luzowania obostrzeń, to regionalizacja ma być wręcz pewna.
więcej