Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

We wtorek (14.11) w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany V Festiwal Piosenki Patriotycznej, który kierowany był do dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich. W Festiwalu wzięło udział ponad 200 uczestników w tym 17 zespołów i 28 solistów.
więcej

Obchodzili jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

"Dwa serca złączone, klucz rzucony w morze, nikt nas nie rozłączy, tylko Ty, o Boże" - te piękne słowa Oskara Kolberga witały w Domu Strażaka w Radoczy wszystkich gości, którzy w sobotę (11.11) po uroczystej Mszy Św. odprawionej w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego przybyli, by wspólnie z 20 parami świętować jubileusze 50-lecia i 60 lecia zawarcia związku małżeńskiego. Po przywitaniu zebranych, głos zabrał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. Zwracając się do jubilatów pogratulował im długich wspólnych lat życia oraz życzył kolejnych w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.
więcej

„Polski my naród, polski lud” – obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Radoczy

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (10.11) w Radoczy odbyła się wyjątkowa uroczystość - Wieczernica Patriotyczna. Lekcja patriotyzmu rozpoczęła się o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym. Tam, z udziałem zaproszonych gości, mieszkańców Radoczy oraz grona pedagogicznego i uczniów miejscowej szkoły podstawowej, poświęcony został obelisk ku czci poległych i pomordowanych w czasie I i II wojny światowej.
więcej

Pozyskane środki na gabinety pielęgniarskie w szkołach

Gmina Tomice pozyskała 13.400,00 zł środki z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na wyposażenie dwóch szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej w niezbędny sprzęt medyczny. Dzięki otrzymanej dotacji nastąpi poprawa dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach.
więcej

Wernisaż fotografii Agnieszki Wielińskiej

Ośrodek Kultury Gminy Tomice nie ma okazji zbyt często gościć artystów, a już szczególnie rzadko zdarza się, że prezentuje prace rodzimych twórców. Z końcem października odbył się wernisaż prac fotograficznych Agnieszki Wielińskiej, która ma na swoim koncie wiele wyróżnień w ogólnopolskich konkursach. Zdjęcia jej autorstwa pojawiały się na stronach internetowych prestiżowych magazynów.
więcej

Radocka podstawówka szkołą promującą bezpieczeństwo

We wtorek (31.10) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się kolejna gala wręczania Certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" dla placówek, które przystąpiły do realizacji projektu "Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa". Projekt jest realizowany na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Od samego początku cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz wsparciem ze strony władz oświatowych, lokalnych samorządów, ale przede wszystkim samych szkół.
więcej

Wyróżniona z konkursie „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”

Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże" w Szczecinie była organizatorem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. "Mój najbliższy świat - rodzina i dom". Na konkurs wpłynęły aż 1084 prace ze 121 placówek kultury i szkół z Polski i zagranicy. Konkurs rozstrzygany był w 4 kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne prac.
więcej