Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

XI Targi Turystyczne Doliny Karpia przed nami

XI Targi Turystyczne Doliny Karpia przed nami
Zarząd Stowarzyszenia Dolina Karpia oraz gminy: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator serdecznie zapraszają na XI Targi Turystyczne Doliny Karpia, które odbędą się 12 czerwca 2022 roku na Rynku w Zatorze oraz na terenie każdej gminy Doliny Karpia. Podczas Targów wystawcami będą użytkownicy oraz potencjalni użytkownicy znaku Marki Lokalnej Dolina Karpia, rękodzielnicy, restauratorzy, hotelarze, właściciele łowisk wędkarskich, gospodarstw agroturystycznych, gospodarstw rybackich, organizacje pozarządowe oraz lokalna branża turystyczna.
więcej

XXI. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

XXI. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
W niedzielę (22.05) już po raz 21. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Ognisko TKKF Leskowiec" przy współpracy gmin: Wadowice, Wieprz i Tomice. Jak co roku przyciągnął sporą liczbę uczestników, często całych rodzin. Tuż przed godziną 9:00 na parkingu pod Spółdzielnią Mieszkaniową w Wadowicach, gdzie tradycyjnie już odbywa się start rajdu, pojawiło się bowiem blisko dwie setki rowerzystów przywitanych przez organizatora rajdu Halinę Kulbacką.
więcej

Zawiadomienie – XLV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zawiadomienie – XLV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji
Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 27 maja 2022 r. (piątek) o godz. 14.15 XLV sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w budynku Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej

Smutny sukces akcji – nadal dużo śmieci na dzikich wysypiskach

Smutny sukces akcji – nadal dużo śmieci na dzikich wysypiskach
Urząd Gminy Tomice przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w dniach: 22, 23 i 30 kwietnia 2022 roku wspólnie z jednostkami OSP, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie oraz firmą „Kajaki na Skawie” zorganizował akcję „Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę! 2022”.
więcej

Złote Gody w gminie Tomice

Złote Gody w gminie Tomice
50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy. W uszach znów rozbrzmiewa sakramentalne "TAK". "Złote Gody" to niezwykły jubileusz, jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli wspólnie pół wieku. Po okresie pandemicznym i po zniesieniu obostrzeń jubileusz ten znów nabrał uroczystej formy. W sobotę (14.05) w Domu Strażaka w Radoczy odbyła się podniosła uroczystość obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego 11 par, którzy rozpoczęli wspólną drogę życia w 1970 roku.
więcej

Nabór wniosków do PONE zakończony

Nabór wniosków do PONE zakończony
Ogłoszenie Wójta Gminy Tomice o wynikach naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Tomice na realizację w 2022 r. zadań inwestycyjnych w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Tomice”.
więcej