Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Zawiadomienie – XXIV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zawiadomienie – XXIV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji
Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 27 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 14.15 XXIV sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w budynku ZSP Tomice przy ul. Dworskiej 9a w Tomicach.
więcej

Książka na telefon – prosto z szafkomatu

Książka na telefon – prosto z szafkomatu
W związku z zamknięciem bibliotek Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach przygotował dla swoich czytelników nową formę wypożyczeń książek. Zacznie ona działać od najbliższego czwartku (19.11).
więcej

Kolejna ulica będzie miała nową nawierzchnię

Kolejna ulica będzie miała nową nawierzchnię
Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził ostateczną listę zadań powiatowych oraz zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania w 2020 roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie małopolskim, zgłoszonych w naborze uzupełniającym wniosków. Na liście znalazło się zadanie zgłoszone przez Gminę Tomice - remont drogi gminnej ul. Strażacka nr 470375K w Tomicach (odcinek w km od 0+010 do 0+188).
więcej

Nowe kroki w walce z koronawirusem

Nowe kroki w walce z koronawirusem
W środę (04.11) podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ogłoszone zostały nowe obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
więcej

Pamiętamy …

Pamiętamy …
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest ten listopadowy dzień. W Dzień Zaduszny pamiętamy w modlitwie o naszych bliskich. Nie zapominamy również o zmarłych samorządowcach oraz pracownikach Urzędu Gminy Tomice i jej jednostek organizacyjnych. Zapewniamy o nieustannej pamięci, oddając wszystkich cichej modlitwie.
więcej

Pamiętali o pomordowanych

Pamiętali o pomordowanych
Od tych tragicznych dla naszej gminy wydarzeń minęło już 76 lat. Pamiętnego 29 października 1944 roku, Niemcy bestialsko zamordowali ośmiu mieszkańców Lgoty oraz spalili budynki mieszkalne i gospodarcze. W dniu dzisiejszym (29.10), w kolejną rocznicę pacyfikacji przysiółka Podlas, przedstawiciele władz samorządowych naszej Gminy udali się do miejsc pamięci, aby złożyć hołd mieszkańcom lgockiej ziemi zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta.
więcej

Biblioteka Publiczna zaprasza

Biblioteka Publiczna zaprasza
Biblioteka Publiczna w Tomicach wraz z Filia w Woźnikach i Witanowicach dołączyła do wspaniałego projektu “Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania Bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
więcej

Mira Sabatowicz odznaczona prestiżową odznaką

Mira Sabatowicz odznaczona prestiżową odznaką
Mira Sabatowicz, artystka związana z Tomicami, właścicielka Galerii Sztuki "Bałysówka" znajdującej się przy ul. św. Jakuba, otrzymała odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którą każdego roku zostają uhonorowane osoby wyróżniające się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Odznakę nadaje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
więcej

Nowa tradycja w Tomicach

Nowa tradycja w Tomicach
W środę (14.10) w Tomicach została zainicjowana nowa tradycja upamiętnienia zmarłych mieszkańców, którzy zapisali się w historii sołectwa. Na skwerze przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Floriańskiej zostało zasadzone drzewo ku pamięci Marii Potoniec, zmarłej w tym roku długoletniej nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tomicach, która przez 30 lat swojej pracy wykształciła wiele pokoleń mieszkańców Tomic.
więcej