Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Umowa podpisana – są pieniądze na remont ul. Radwany

Umowa podpisana – są pieniądze na remont ul. Radwany
W poniedziałek (13.03) w Wadowicach miało miejsce uroczyste podpisanie umów z samorządami z powiatów wadowickiego i suskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy potwierdzające przyznane dofinansowanie podpisał z samorządowcami wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Podczas uroczystości wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie towarzyszyli parlamentarzyści Filip Kaczyński i Marek Polak. Gminę Tomice reprezentował Wójt Witold Grabowski.
więcej

TVP Kraków o tomickim osuwisku

TVP Kraków o tomickim osuwisku
Dwa tygodnie temu lokalne media poinformowały o powstałym przy ul. Rzyczki w Tomicach osuwisku. Na kilkudziesięciometrowym odcinku pas drogowy zaczął pękać. Konieczne było ustawienie znaków ostrzegawczych. Na miejscu pojawiły się służby gminne i powiatowe. Z uwagi na zagrożenie zniszczenia samej drogi oraz sąsiednich nieruchomości temat zainteresował dziennikarzy TVP Kraków.
więcej

Obrady Rady Gminy Tomice

Obrady Rady Gminy Tomice
W piątek (03.03) odbyła się 55 w tej kadencji sesja Rady Gminy Tomice. Radni zapoznali się z informacją Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego o funkcjonowaniu gminy w okresie międzysesyjnym oraz ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i w placówkach prowadzonych przez gminę Tomice.
więcej

Radocza z nowym sołtysem

Radocza z nowym sołtysem
W środę (22.02) w trakcie zebrania wiejskiego, mieszkańcy Sołectwa Radocza podjęli uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu sołtysa. Przyjęcie tej uchwały związane było z rezygnacją ze sprawowanej funkcji przez dotychczasowego sołtysa Władysława Hajosta. Zwołanie przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego na niedzielę (05.03) zebranie wiejskie zgromadziło aż 82 osoby.
więcej

Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte
W niedzielę (26.02) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witanowicach gościli uczestników eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wyłonieni w eliminacjach w poszczególnych jednostkach OSP rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Łącznie do rywalizacji stanęło 50 uczestników.
więcej

Gmina Tomice konsekwentna w pozyskiwaniu środków

Gmina Tomice konsekwentna w pozyskiwaniu środków
W piątek (24.02) przedstawiciele gmin powiatów myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego zostali zaproszeni do Spytkowic na uroczyste przekazanie czeków, potwierdzających otrzymanie dofinansowania na przebudowę dróg lokalnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
więcej

Zawiadomienie – LV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zawiadomienie – LV sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 40) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje LV sesję Rady Gminy Tomice VIII kadencji na dzień 3 marca 2023 r. (piątek) o godz. 14.15 w budynku Urzędu Gminy Tomice przy ul. Wadowickiej 51 w Tomicach (sala ślubów).
więcej