Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Poznaliśmy „Siłaczkę z Lgoty”

W słoneczne niedzielne popołudnie (09.08) odbyła się prezentacja książki pt. "Joasia. Siłaczka z Lgoty", Publikacja, wydana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota, przybliża postać i działalność Matyldy Boroń - nauczycielki z Lgoty.
więcej

Kolarze przemknęli przez Tomice

Tegoroczna edycja 77. Tour de Pologne odbywa się w cieniu pandemii spowodowanej koronawirusem. Jednym z efektów obostrzeń i wprowadzonych przez to zmian jest fakt, że w tym roku kolarze zaledwie "wpadli" na chwilę do naszej gminy. Podziwiać ich mogliśmy w piątek (07.08), gdy przemknęli ul. Patria w Tomicach. Mimo wszystko mieszkańcy naszej gminy tłumnie zebrali się wzdłuż tej drogi powiatowej, by dopingować gwiazdy kolarstwa.
więcej

Seanse kina plenerowego w Woźnikach i Radoczy udane

Druga tura filmowych seansów tomickiego letniego kina plenerowego miała miejsce w Woźnikach (31 lipca, boisko sportowe przy szkole podstawowej), gdzie licznie zgromadzenie miłośnicy kina obejrzeli produkcję „Cudowny chłopak” i dzień później na placu rekreacyjnym w centrum Radoczy. Tam wyświetlono film „Dla niej wszystko”. Oba filmy spotkały się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Cieszy fakt, że w gminie coraz głośniej jest o plenerowym wydarzeniu, a na seansach pojawiają się widzowie nie tylko z wiosek, które kino gości, ale także tych, gdzie projekcje się już odbyły.
więcej

X Sprzątanie rzeki Skawy

Trasa Witanowice - Grodzisko była pierwszym etapem tegorocznego sprzątania rzeki Skawy. W piątek (31.07) przy moście w Witanowicach nastąpiła zbiórka uczestników, którzy w 14 kajakach rozpoczęli po raz dziesiąty oczyszczanie brzegów Skawy ze śmieci.
więcej

Zawiadomienie – XXI sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 7 sierpnia 2020 r. (piątek) o godz. 8.00 XXI sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej

Rajd cyklistów w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

W niedzielę (26.07) z Wadowic wyruszył VELORAJD'20 Wadowice-Kraków, zorganizowany przez Rowerową Akademię Królewską dla uczczenia 100. rocznicy urodziny Jana Pawła II. Został on objęty honorowym patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz błogosławieństwem Metropolity Krakowskiego Księdza ABP Marka Jędraszewskiego. Rajd został wsparty przez władze samorządowe gmin, przez które przejeżdżała grupa kilkudziesięciu rowerzystów: Wadowic, Tomic, Zatora, Spytkowic, Brzeźnicy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Skawiny i Krakowa.
więcej

Mieszkańcy gminy w II turze wybierali Prezydenta RP

Punktualnie o godz. 21.00 w niedzielę (12.07), bez żadnych zakłóceń, zakończyło się głosowanie ponowne w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w czterech Obwodowych Komisjach Wyborczych w gminie Tomice. Spośród 6119 uprawnionych do głosowania, karty do urny wrzuciło 4232 osoby, tj. 68,46 %.
więcej