Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Osiem par małżeńskich z naszej Gminy odznaczonych

„Jesteście elementarzem życia i wiary dla młodszych pokoleń” – tymi słowami zwrócił się do jubilatów odchodzących swoje gody ks. kan. Henryk Młynarczyk, który w sobotę (20.07) przewodniczył Mszy Św. w intencji solenizantów w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy.
więcej

Remiza w Woźnikach będzie docieplona

W poniedziałek (29.04) podczas VIII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, Gmina Tomice otrzymała dotację w wysokości 13.670,00 zł w ramach pomocy finansowej na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolskie Remizy 2019”. Dzięki środkom z Województwa Małopolskiego mógł się rozpocząć II etap prac remontowych remizy OSP w Woźnikach.
więcej

Daria w TVP

21 stycznia br. uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Woźnikach, Daria Studnicka, wzięła udział w castingu do programu telewizyjnego „Ziarno”, na który została zaproszona przez reżysera programu podczas Ogólnopolskiego Konkursu w Kopalni Soli w Bochni. Do konkursu przygotowała dziewczynkę pani Agnieszka Sienkiewicz. Casting odbył się w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Zakończył się on pełnym sukcesem, gdyż młoda woźniczanka została włączona do obsady tego popularnego programu dla dzieci.
więcej

Zarządzenie wyborów ponownych do Rady Gminy Tomice

Zarządzeniem z dnia 27 czerwca 2019 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego z dnia 28 czerwca 2019 r., poz. 4888) Wojewoda Małopolski zarządził wybory ponowne do Rady Gminy Tomice w okręgu wyborczym nr 14. Data wyborów została wyznaczona na dzień 1 września 2019 r.
więcej

Centrum rekreacyjne w Radoczy otwarte

Na ten dzień mieszkańcy Radoczy, zwłaszcza ci najmłodsi, czekali z niecierpliwością. W środę (26.06), po blisko dwóch miesiącach prac budowlanych, uroczyście zostało otwarte centrum rekreacyjne.
więcej

Stołówka w ZSP Witanowice będzie jak nowa

W tym roku ruszył rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”, który zakłada m.in. wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków. W celu doposażenia i poprawy standardu stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witanowicach został złożony wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na realizację tego zadania.
więcej

Wójt gminy Witold Grabowski z wotum zaufania i absolutorium

Na piątek (.21.06) zwołana została przez Przewodniczącego Rady Pawła Adamika dziewiąta sesja Rady Gminy Tomice. Jej obrady miały wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy, zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, odbyła się debata nad Raportem o stanie Gminy Tomice za rok 2018, przedłożonym przez Wójta Gminy Witolda Grabowskiego.
więcej

Zakończenie „roku kulturalnego” w OKGT Tomice

We wtorkowe popołudnie (18.06) dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice spotkały się po raz ostatni w roku szkolnym – wyjątkowo, bo wspólnie, nie na cotygodniowym szlifowaniu umiejętności, a aktywnym podsumowaniu działań, które oklaskiwali rodzice, obserwujący przygotowane przez instruktorów występy grup.
więcej