Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W piątek (19.01) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Gminy Tomice wręczono nagrody i wyróżnienia 39 uczestnikom konkursu plastycznego „Wędrówki czapli po Dolinie Karpia”.
Kultura  
więcej

O Lgocie w Radio Kraków

Swoją premierę miała w marcu 2016 roku. Zgromadzony w niej materiał, to efekt wieloletniej pracy opartej na dostępnych źródłach drukowanych i rękopiśmiennych, prowadzonych kronikach, zachowanych mapach, dokumentach i fotografiach oraz przekazach ustnych samych mieszkańców. W niedzielę (28.01) o internetowej kronice wsi Lgota dowiedzieli się także słuchacze Radia Kraków.
Kultura  
więcej

Wyróżnienie w konkursie kolęd

W czwartek (11.01) odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim Ogólnopolski Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Organizatorem było Oświęcimskie Centrum Kultury.
Kultura  
więcej

Głośno o 4-latkach z Woźnik

W piątek (24.11) został rozstrzygnięty XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Organizatorem konkursu był Klub Kultury Zastów filia Wawer z Warszawy. Na konkurs wpłynęło 1564 pocztówki z wielu zakątków Polski. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę 16 grudnia 2017 r., o godzinie 12:00. Jury w składzie: Jadwiga Końca, Włodzimierz Pytkowski i Ajdyn Łazimow przyznało nagrody i wyróżnienia dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach.
Kultura  
więcej

Gmina Tomice z Laureatami Festiwalu Talenty 2017

Podczas Koncertu Galowego, który W niedzielę (17.12) o godz. 15.00 w Wadowickim Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy, podczas którego zostali ogłoszeni zwycięzcy tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” czyli najzdolniejsi uczniowie w powiecie wadowickim.
więcej

„Witanowice na starej fotografii” w Radio Kraków

Wydany przed Urząd Gminy Tomice album "Witanowice na starej fotografii" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz Sekretarz Gminy Ryszard Góralczyk zostali zaproszeni do Radia Kraków, by red. Janowi Stępniowi opowiedzieć o tym niezwykłym albumie oraz o jubileuszu 700-lecia wsi i parafii Witanowice. Wywiadu można było posłuchać w niedzielnej (17.12) audycji "Pejzaże regionalne".
więcej

Pokaz Potraw „Karp pod różnymi postaciami”

W sobotę (09.12) w sali w Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoczy został zorganizowany Pokaz Potraw „Karp pod różnymi postaciami”. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Gminy Tomice. Pokaz potraw został zorganizowany ramach operacji „Tomice z karpiem w tle czyli organizacja spotkań o charakterze artystyczno - rozrywkowo - promocyjnym”. Operacja ta jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.
więcej

„Witanowice na starej fotografii” – przeszłość okiem aparatu

W dniu jutrzejszym (06.12), podczas uroczystej sesji z okazji 700 lecia wsi i parafii Witanowice, zostanie zaprezentowany album "Witanowice na starej fotografii", którego opracowania podjął się Ryszard Góralczyk. Ta wyjątkowa publikacja wydana została dzięki współpracy Urzędu Gminy Tomice i Wydawnictwa „Prasa Beskidzka” w Bielsku-Białej.
więcej

Św. Mikołaj odwiedził dzieci w Ośrodku Kultury w Tomicach

W niedzielę (03.12) w Ośrodku Kultury w Tomicach gościł Święty Mikołaj. Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy poprzedził spektakl “Historia zaginionego listu”. W spektaklu aktorzy zabrali dzieci do krainy św. Mikołaja, gdzie wesoły skrzat i niezdarna śnieżynka odnajdują zagubiony list. Zagubiona przesyłka stała się pretekstem do rozpoczęcia zupełnie nowej przygody, w której to mali widzowie wraz z bohaterami bajki próbowali uporać się z zaistniałą sytuacją ... A potem św. Mikołaj obdarował wszystkich obecnych prezentami.
więcej