Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

„Ewa gotuje” z Wioskami Naszych Marzeń

Działają dopiero od półtora roku. W ciągu tego okresu dały się już poznać jako prężnie działające stowarzyszenie. Zostało to zauważone przez Stowarzyszenie Dolina Karpia, które poleciło panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" Ewie Wachowicz.
więcej

W Witanowicach dziękowali za plony

W pierwszą niedzielę września (02.09) na zaproszenie Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego oraz Ośrodka Kultury Gminy Tomice do Witanowic tłumnie przybyli mieszkańcy naszej gminy, by wspólnie kultywować tradycję i dziękować Bogu i ludziom za plony zebrane z pól podczas Dożynek Gminnych.
więcej

Wioski Naszych Marzeń zapraszają na warsztaty kulinarne

Zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń z gminy Tomice. W trakcie każdego z dwóch sześciogodzinnych spotkań kulinarnych uczestnicy nabędą umiejętności przygotowania potraw kulinarnych przy wykorzystaniu jednego z najważniejszych produktów lokalnych obszaru LSR, jakim jest karp.
Kultura  
więcej

Tomice odkryły „Kulinarne oraz Regionalne Skarby Doliny Karpia”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował spotkanie wyjazdowe pod hasłem „Kulinarne oraz Regionalne Skarby Doliny Karpia”. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.
Kultura  
więcej

Ekomuzealnicy z Tomic znów na trasie

Kolejnym punktem na trasie Ekomuzeum Doliny Karpia, jaki odwiedziła 25-osobowa grupa młodzieży z Ośrodka Kultury Gminy Tomice była restauracja Revel w Zatorze, gdzie dzieci miały okazję poznać lokal „od kuchni”. I to dosłownie, gdyż właśnie na zapleczu najpierw przeszły szybki kurs przygotowania ciasta na pizzę, dowiedziały się nieco o tajniach jej wypieku, a potem same wałkowały ciasto pod czujnym okiem kucharza, dorzucały własnoręcznie komponenty, po czym pizza trafiała do rozgrzanego (400 stopni C°) pieca, a po siedmiu minutach na talerze. Dla dzieci była to nie lada gratka, a końcowy produkt wyglądał i smakował identycznie jak pizze serwowane przez lokal.
Kultura  
więcej

Słodkie spotkanie z „Pasieką u Wojtka”

Za najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy kolejne spotkanie wyjazdowe w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. W środę (01.08) grupa 25 dzieci z Ośrodka Kultury Gminy Tomice gościła w Marcyporębie u Wojciecha Spisaka - hodowcy pszczół, a zarazem niezwykle komunikatywnego pasjonata tych owadów.
Kultura  
więcej

Ośrodek Kultury w Tomicach rusza z projektem grantowym z Doliny Karpia

13 lipca zorganizowano pierwsze spotkanie wyjazdowe w ramach projektu pn. „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Spotkanie to objęło 20 dzieciaków, które skorzystały z zajęć „Jak to z wikliną bywało” , zorganizowanych w Firmie „Wiklinex” w Woźnikach.
Kultura  
więcej

Patriotyczne śpiewanie przy „Bałysówce”

Po urodzinach wyjątkowego domu przy ul. św. Jakuba 2 i „majowym bałysowaniu” w roku ubiegłym przyszedł czas na kolejne święto naszej Gminy. W sobotę (12.05) mieszkańcy naszej gminy zostali więc zaproszeni przez Wójta Gminy Tomice, Ośrodek Kultury Gminy Tomice, galerię sztuki „Bałysówka”, Ochotniczą Straż Pożarną w Tomicach, Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej na wspólne świętowanie w ramach „Patriotycznego Bałysowania”.
więcej

Zapachniało świętami

W sobotnie popołudnie (24.03) w Domu Strażaka w Woźnikach odbył się Pokaz Potraw Wielkanocnych zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice wraz z Urzędem Gminy Tomice i Kołami Gospodyń Wiejskich. Zgromadził on bardzo wielu mieszkańców, którzy przybyli zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw, które znajdą się na naszych stołach już za kilka dni. Na wspólnym stole Panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zaprezentowały blisko sto niezwykłych przysmaków świątecznych.
więcej