Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

Patriotyczne śpiewanie przy „Bałysówce”

Po urodzinach wyjątkowego domu przy ul. św. Jakuba 2 i „majowym bałysowaniu” w roku ubiegłym przyszedł czas na kolejne święto naszej Gminy. W sobotę (12.05) mieszkańcy naszej gminy zostali więc zaproszeni przez Wójta Gminy Tomice, Ośrodek Kultury Gminy Tomice, galerię sztuki „Bałysówka”, Ochotniczą Straż Pożarną w Tomicach, Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej na wspólne świętowanie w ramach „Patriotycznego Bałysowania”.
więcej

Zapachniało świętami

W sobotnie popołudnie (24.03) w Domu Strażaka w Woźnikach odbył się Pokaz Potraw Wielkanocnych zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice wraz z Urzędem Gminy Tomice i Kołami Gospodyń Wiejskich. Zgromadził on bardzo wielu mieszkańców, którzy przybyli zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw, które znajdą się na naszych stołach już za kilka dni. Na wspólnym stole Panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zaprezentowały blisko sto niezwykłych przysmaków świątecznych.
więcej

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W piątek (19.01) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Gminy Tomice wręczono nagrody i wyróżnienia 39 uczestnikom konkursu plastycznego „Wędrówki czapli po Dolinie Karpia”.
Kultura  
więcej

O Lgocie w Radio Kraków

Swoją premierę miała w marcu 2016 roku. Zgromadzony w niej materiał, to efekt wieloletniej pracy opartej na dostępnych źródłach drukowanych i rękopiśmiennych, prowadzonych kronikach, zachowanych mapach, dokumentach i fotografiach oraz przekazach ustnych samych mieszkańców. W niedzielę (28.01) o internetowej kronice wsi Lgota dowiedzieli się także słuchacze Radia Kraków.
Kultura  
więcej

Wyróżnienie w konkursie kolęd

W czwartek (11.01) odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim Ogólnopolski Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Organizatorem było Oświęcimskie Centrum Kultury.
Kultura  
więcej

Głośno o 4-latkach z Woźnik

W piątek (24.11) został rozstrzygnięty XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Organizatorem konkursu był Klub Kultury Zastów filia Wawer z Warszawy. Na konkurs wpłynęło 1564 pocztówki z wielu zakątków Polski. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę 16 grudnia 2017 r., o godzinie 12:00. Jury w składzie: Jadwiga Końca, Włodzimierz Pytkowski i Ajdyn Łazimow przyznało nagrody i wyróżnienia dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach.
Kultura  
więcej

Gmina Tomice z Laureatami Festiwalu Talenty 2017

Podczas Koncertu Galowego, który W niedzielę (17.12) o godz. 15.00 w Wadowickim Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy, podczas którego zostali ogłoszeni zwycięzcy tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” czyli najzdolniejsi uczniowie w powiecie wadowickim.
więcej

„Witanowice na starej fotografii” w Radio Kraków

Wydany przed Urząd Gminy Tomice album "Witanowice na starej fotografii" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz Sekretarz Gminy Ryszard Góralczyk zostali zaproszeni do Radia Kraków, by red. Janowi Stępniowi opowiedzieć o tym niezwykłym albumie oraz o jubileuszu 700-lecia wsi i parafii Witanowice. Wywiadu można było posłuchać w niedzielnej (17.12) audycji "Pejzaże regionalne".
więcej