Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

Szafa bookcrossingowa w Radoczy otwarta!

Szafa bookcrossingowa w Radoczy otwarta!
We wtorkowe przedpołudnie (15.06) na placu rekreacyjnym w Radoczy uruchomiono szafę bookcrosingową. Wydarzenie przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Tomicach i Szkołę Podstawową w Radoczy było związane z Ogólnopolskim Dniem Wolnych Książek. Odbyło się pod hasłem „Uwolnij książkę. Dziel się z innymi radością czytania”.
Kultura  
więcej

Przepisy kulinarne na dwa sposoby od „Wiosek Naszych Marzeń”

Przepisy kulinarne na dwa sposoby od „Wiosek Naszych Marzeń”
Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń działa na terenie gminy Tomice i Doliny Karpia od 2016 roku. Główne działania Stowarzyszenia (zgodnie z zapisami statutu) skupiają się działalności opiekuńczej, edukacyjnej, kulturalnej, wspieraniu inicjatyw lokalnych, a także prowadzeniu wśród kobiet wiejskich działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej. W celu realizacji powyższych działań Stowarzyszenie skutecznie pozyskuje od początku istnienia środki zewnętrzne.
Kultura  
więcej

Zaproszenie na Tydzień Bibliotek

Zaproszenie na Tydzień Bibliotek
Biblioteka Publiczna w Tomicach zaprasza wszystkich czytelników do udziału w Tygodniu Bibliotek 08-15.05.2021 r. pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”. Poniżej załączamy nasze propozycje na zbliżający się tydzień! Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 33 823 48 09, 518 593 57. Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona.
Kultura  
więcej

“Moja wizytówka” – Jan Homel

“Moja wizytówka” – Jan Homel
Jan Homel. Tomiczanin. Właściciel Izby Rzemieślniczej, w której ocala przedmioty od zapomnienia, nie tylko je kolekcjonując, ale poddając gruntownej renowacji. Dzięki tym zabiegom wyglądają jak nowe. Nie dbający o rozgłos kolekcjoner może się pochwalić bardzo okazałym zbiorem. To kolejny bohater cyklu "Moja wizytówka".
Kultura  
więcej

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza
Biblioteka Publiczna w Tomicach wraz z Filiami zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy! Liczymy na waszą inwencję twórczą. Mamy nadzieje, że uda nam się w Was obudzić skrywane pisarskie talenty. Zadaniem uczestników będzie napisanie opowiadania na podany temat oraz przesłanie go na nasz adres e-mail! Więcej informacji w podanym poniżej regulaminie.
Kultura  
więcej

“Moja wizytówka” – Bartosz Wata

“Moja wizytówka” – Bartosz Wata
Bartosz Wata jest świetnie rokującym badmintonistą. Radoczanin ma już na swoim koncie wiele sukcesów i medali w zawodach rangi wojewódzkiej, a także ogólnopolskiej. 16-latek uczy się obecnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Na turniejach krajowych reprezentuje klub UKS BAD Kraków. Gra również w LOTTO Ekstralidze, w której broni barw Spartakusa Niepołomice. Klubem, w którym zaczynał przygodę z badmintonem był UKS Cross Tomice. Sam o sobie opowiada w kolejnym odcinku "Mojej wizytówki".
Kultura  
więcej

„Moja wizytówka” – Daniel Mruczek

„Moja wizytówka” – Daniel Mruczek
Zygodowiczanin. Z wykształcenia muzyk. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Obecnie pracuje jako nauczyciel akordeonu i orkiestry symfonicznej na stanowisku wicedyrektora w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Uczy również muzyki w Zespole Szkół Podstawowych w Podolszu. Poza pracą jestem kapelmistrzem, instruktorem w Orkiestrze Dętej w Zygodowicach i radnym Gminy Tomice. W kolejnym odcinku swoją "wizytówkę" zaprezetuje Daniel Mruczek.
Kultura  
więcej

“Moja wizytówka” – Krystyna Jacek

“Moja wizytówka” – Krystyna Jacek
Krystyna Jacek - poetka z Witanowic, autorka tomiku wierszy „Krajobraz miłości i wiary” wydanego nakładem gminy Tomice, wieloletnia kierowniczka zespołu śpiewaczego Wesołe Gosposie przy Kole Gospodyń Wiejskich w Witanowicach, to kolejna bohaterka nowego cyklu prezentowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice "Moja wizytówka".
Kultura  
więcej