Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

“Moja wizytówka” – Jan Homel

“Moja wizytówka” – Jan Homel
Jan Homel. Tomiczanin. Właściciel Izby Rzemieślniczej, w której ocala przedmioty od zapomnienia, nie tylko je kolekcjonując, ale poddając gruntownej renowacji. Dzięki tym zabiegom wyglądają jak nowe. Nie dbający o rozgłos kolekcjoner może się pochwalić bardzo okazałym zbiorem. To kolejny bohater cyklu "Moja wizytówka".
Kultura  
więcej

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza
Biblioteka Publiczna w Tomicach wraz z Filiami zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy! Liczymy na waszą inwencję twórczą. Mamy nadzieje, że uda nam się w Was obudzić skrywane pisarskie talenty. Zadaniem uczestników będzie napisanie opowiadania na podany temat oraz przesłanie go na nasz adres e-mail! Więcej informacji w podanym poniżej regulaminie.
Kultura  
więcej

“Moja wizytówka” – Bartosz Wata

“Moja wizytówka” – Bartosz Wata
Bartosz Wata jest świetnie rokującym badmintonistą. Radoczanin ma już na swoim koncie wiele sukcesów i medali w zawodach rangi wojewódzkiej, a także ogólnopolskiej. 16-latek uczy się obecnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Na turniejach krajowych reprezentuje klub UKS BAD Kraków. Gra również w LOTTO Ekstralidze, w której broni barw Spartakusa Niepołomice. Klubem, w którym zaczynał przygodę z badmintonem był UKS Cross Tomice. Sam o sobie opowiada w kolejnym odcinku "Mojej wizytówki".
Kultura  
więcej

„Moja wizytówka” – Daniel Mruczek

„Moja wizytówka” – Daniel Mruczek
Zygodowiczanin. Z wykształcenia muzyk. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Obecnie pracuje jako nauczyciel akordeonu i orkiestry symfonicznej na stanowisku wicedyrektora w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Uczy również muzyki w Zespole Szkół Podstawowych w Podolszu. Poza pracą jestem kapelmistrzem, instruktorem w Orkiestrze Dętej w Zygodowicach i radnym Gminy Tomice. W kolejnym odcinku swoją "wizytówkę" zaprezetuje Daniel Mruczek.
Kultura  
więcej

“Moja wizytówka” – Krystyna Jacek

“Moja wizytówka” – Krystyna Jacek
Krystyna Jacek - poetka z Witanowic, autorka tomiku wierszy „Krajobraz miłości i wiary” wydanego nakładem gminy Tomice, wieloletnia kierowniczka zespołu śpiewaczego Wesołe Gosposie przy Kole Gospodyń Wiejskich w Witanowicach, to kolejna bohaterka nowego cyklu prezentowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice "Moja wizytówka".
Kultura  
więcej

Cykl „Moja wizytówka” – Agnieszka Wielińska

Cykl „Moja wizytówka” – Agnieszka Wielińska
Wywiad z Zygmuntem Ogiegło zakończył ciekawy cykl przygotowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice pn. "Mam do powiedzenia ...". Nie jest to jednak koniec spotkań online z mieszkańcami naszej Gminy. W nowej formule kolejni ciekawi i wyjątkowi goście będą prezentować swoje "wizytówki". Pierwsza o sobie opowie Agnieszka Wielińska.
Kultura  
więcej