Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

Gorąca zabawa w „Krainie Lodu”

W sobotnie popołudnie (23.02) dzieci z terenu gminy Tomice wzięły udział w tematycznej imprezie karnawałowej „Bal w Krainie Lodu”. Zapraszali na nią Olaf i Elsa, a później sami poprowadzili zabawę przy rytmicznych piosenkach. Sala Ośrodka Kultury zaroiła się dziećmi, uświetniającymi bal wspaniałymi kolorowymi kreacjami. Tylu księżniczek i efektownie przystrojonych młodzieńców jeszcze nie gościło w OKGT.
Kultura  
więcej

Patriotyczne śpiewanie w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

W piątek (16.11) Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował VI Festiwal Piosenki Patriotycznej , który skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich.
Kultura  
więcej

„Ewa gotuje” z Wioskami Naszych Marzeń

Działają dopiero od półtora roku. W ciągu tego okresu dały się już poznać jako prężnie działające stowarzyszenie. Zostało to zauważone przez Stowarzyszenie Dolina Karpia, które poleciło panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" Ewie Wachowicz.
więcej

W Witanowicach dziękowali za plony

W pierwszą niedzielę września (02.09) na zaproszenie Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego oraz Ośrodka Kultury Gminy Tomice do Witanowic tłumnie przybyli mieszkańcy naszej gminy, by wspólnie kultywować tradycję i dziękować Bogu i ludziom za plony zebrane z pól podczas Dożynek Gminnych.
więcej

Wioski Naszych Marzeń zapraszają na warsztaty kulinarne

Zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń z gminy Tomice. W trakcie każdego z dwóch sześciogodzinnych spotkań kulinarnych uczestnicy nabędą umiejętności przygotowania potraw kulinarnych przy wykorzystaniu jednego z najważniejszych produktów lokalnych obszaru LSR, jakim jest karp.
Kultura  
więcej

Tomice odkryły „Kulinarne oraz Regionalne Skarby Doliny Karpia”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował spotkanie wyjazdowe pod hasłem „Kulinarne oraz Regionalne Skarby Doliny Karpia”. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.
Kultura  
więcej

Ekomuzealnicy z Tomic znów na trasie

Kolejnym punktem na trasie Ekomuzeum Doliny Karpia, jaki odwiedziła 25-osobowa grupa młodzieży z Ośrodka Kultury Gminy Tomice była restauracja Revel w Zatorze, gdzie dzieci miały okazję poznać lokal „od kuchni”. I to dosłownie, gdyż właśnie na zapleczu najpierw przeszły szybki kurs przygotowania ciasta na pizzę, dowiedziały się nieco o tajniach jej wypieku, a potem same wałkowały ciasto pod czujnym okiem kucharza, dorzucały własnoręcznie komponenty, po czym pizza trafiała do rozgrzanego (400 stopni C°) pieca, a po siedmiu minutach na talerze. Dla dzieci była to nie lada gratka, a końcowy produkt wyglądał i smakował identycznie jak pizze serwowane przez lokal.
Kultura  
więcej

Słodkie spotkanie z „Pasieką u Wojtka”

Za najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy kolejne spotkanie wyjazdowe w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. W środę (01.08) grupa 25 dzieci z Ośrodka Kultury Gminy Tomice gościła w Marcyporębie u Wojciecha Spisaka - hodowcy pszczół, a zarazem niezwykle komunikatywnego pasjonata tych owadów.
Kultura  
więcej

Ośrodek Kultury w Tomicach rusza z projektem grantowym z Doliny Karpia

13 lipca zorganizowano pierwsze spotkanie wyjazdowe w ramach projektu pn. „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Spotkanie to objęło 20 dzieciaków, które skorzystały z zajęć „Jak to z wikliną bywało” , zorganizowanych w Firmie „Wiklinex” w Woźnikach.
Kultura  
więcej

Patriotyczne śpiewanie przy „Bałysówce”

Po urodzinach wyjątkowego domu przy ul. św. Jakuba 2 i „majowym bałysowaniu” w roku ubiegłym przyszedł czas na kolejne święto naszej Gminy. W sobotę (12.05) mieszkańcy naszej gminy zostali więc zaproszeni przez Wójta Gminy Tomice, Ośrodek Kultury Gminy Tomice, galerię sztuki „Bałysówka”, Ochotniczą Straż Pożarną w Tomicach, Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej na wspólne świętowanie w ramach „Patriotycznego Bałysowania”.
więcej