Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura

Aktualności z kategorii: Kultura

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zainaugurował letnie seanse kina plenerowego

W piątek (17.07) kinomaniacy z gminy Tomice spotkali się o 21.00 w hali sportowej, żeby obejrzeć dramat wojenny „Przełęcz ocalonych”. Seria filmów plenerowych została zatem rozpoczęta pod dachem, co wymusiła deszczowa aura. Miejsce projekcji nikomu jednak nie przeszkodziło, wytworzył się kinowy klimat i goście z zainteresowaniem obejrzeli zaproponowany przez organizatorów film, a po jego zakończeniu zgodnie stwierdzili, że wywarł na nich wrażenie.
Kultura  
więcej

Spektakle teatralne dla najmłodszych

W piątek i w sobotę (17.07 i 18.07) Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy Tomice, którym towarzyszyli rodzice, na spektakle teatralne. W Tomicach dzieci obejrzały bajkę „O rybaku i złotej rybce”, a w Lgocie – „Rymy, cymy”. Po zakończeniu przedstawień każde przybyłe dziecko otrzymało „pszczelarski pakiet warsztatowy”, składający się ze słoiczka miodu i węzy pszczelej oraz knota, co pozwoliło na stworzenie własnej świecy.
Kultura  
więcej

Patriotyczne śpiewanie w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

W środę (20.11) sala przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zapełniła się uczestnikami VII Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Bardzo wysoki poziom prezentowanych utworów spowodował, że komisja konkursowa w składzie: Elwira Dąbrowska, Elżbieta Szczygieł, Paweł Polak i Aneta Homel, dopiero po długiej naradzie, ogłosiła wyniki festiwalowych zmagań wokalnych.
Kultura  
więcej

„Wesołe Gosposie” wyróżnione

W niedzielne (25.08), słoneczne popołudnie w bocheńskim amfiteatrze odbył się Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego w festiwalu wziął udział zespół śpiewaczy "Wesołe Gosposie" z Witanowic.
Kultura  
więcej

„Dziadku wyciągnij wnuka z domu” – warsztaty z KGW Tomice

Koło Gospodyń Wiejskich z Tomic serdecznie zaprasza na cykl warsztatów w ramach projektu "DZIADKU WYCIĄGNIJ WNUKA Z DOMU". Obejmować one będą: bibułkarstwo, pieczenie ciasteczek, lepienie pierogów, zabawkarstwo, bułkę z masłem. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego. Szczegóły na plakatach.
więcej

Nagrodzony w Hajnówce

Hajnowski Dom Kultury był organizatorem XVI Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów - Prezentacje 2019 - pt. "Portret”. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak. Na konkurs wpłynęło 1246 prac 1037 uczestników z wielu instytucji: szkół, świetlic, ośrodków kultury, a także od osób indywidualnych.
Kultura  
więcej

Zakończenie „roku kulturalnego” w OKGT Tomice

We wtorkowe popołudnie (18.06) dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice spotkały się po raz ostatni w roku szkolnym – wyjątkowo, bo wspólnie, nie na cotygodniowym szlifowaniu umiejętności, a aktywnym podsumowaniu działań, które oklaskiwali rodzice, obserwujący przygotowane przez instruktorów występy grup.
więcej

Z sukcesami na XV Festiwalu Piosenki MUZA

W minioną sobotę 8 czerwca br. odbył się XV Festiwal Piosenki MUZA , którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Konkurs miał charakter imprezy otwartej, brali w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Jury w składzie: Katarzyna Sarba Niedziewicz, Krzysztof Matejski oraz Witold Wrona oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestnika konkursu.
więcej

Wyróżnienie dla 8-letniej Weroniki

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Tej ziemi!” - to tytuł XIX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, plastyczno- fotograficznego organizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy. W tym roku na konkurs wpłynęło 489 prac (w tym 389 prac uczestników Ochotniczych Hufców Pracy i 100 prac młodzieży szkolnej).
więcej