Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Żłobek Gminny w Tomicach otwarty

Żłobek Gminny w Tomicach otwarty

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Czwartek (31.08) był jednym z wyjątkowych dni dla kilkunastu rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do pierwszego na terenie naszej gminie Żłobka. Został on utworzony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach. Symbolicznego otwarcia nowej placówki dokonał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz dyrekcja ZSP w Tomicach: Józef Żegliński i Dorota Bilińska. W uroczystości wzięli też udział: Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak wraz z radnymi oraz kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agnieszka Świerguła.

Utworzenie Żłobka Gminnego było możliwe dzięki Programowi rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” realizowanemu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na adaptację istniejących pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach na potrzeby żłobka, zakup i montaż wyposażenia, zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz zapewnienie jego funkcjonowania udało pozyskać się dotację w wysokości 127.960,00 zł.

Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski zwracając się do rodziców stwierdził, że wielką radością przybył na uroczystość otwarcia Żłobka Gminnego, ponieważ wiedział jak bardzo mieszkańcy wyczekiwali powstania pierwszej tego typu placówki na naszym terenie. Dodał, że dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz komfortowym warunkom każde dziecko będzie się tu czuło jak w domu. Jednocześnie już zapewnił, że będzie prowadził rozmowy z Radą Gminy odnośnie obniżenia opłaty za korzystanie ze Żłobka, który docelowo ma przyjąć 20 maluchów.