Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / XXI. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

XXI. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W niedzielę (22.05) już po raz 21. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Ognisko TKKF Leskowiec” przy współpracy gmin: Wadowice, Wieprz i Tomice. Jak co roku przyciągnął sporą liczbę uczestników, często całych rodzin. Tuż przed godziną 9:00 na parkingu pod Spółdzielnią Mieszkaniową w Wadowicach, gdzie tradycyjnie już odbywa się start rajdu, pojawiło się bowiem blisko dwie setki rowerzystów przywitanych przez organizatora rajdu Halinę Kulbacką.

Trasa rajdu, licząca ponad 40 kilometrów, była  momentami wymagająca ale wszyscy dali radę na podjazdach. Prowadziła od Wadowic przez lokalne i powiatowe drogi gminy Wieprz i Tomice. Półmetek imprezy w Przybradzu, dzięki gościnności tutejszego samorządu i dyrekcji tutejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Meta XXI. Rodzinnego Rajdu Rowerowego została usytuowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach, gdzie nad organizacją zakończenia rajdu czuwał dyrektor placówki Józef Żegliński. Tam na zmęczonych rowerzystów czekały lokalne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tomicach, a także sponsorów rajdu. Można było także obejrzeć wystawę fotografii „W zgodzie z naturą”, pograć w „duże szachy”, a dla uczestników gmina Tomice wraz z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice przygotowała blisko 100 kompletów upominków. Rozstrzygnięte zostały również rajdowe konkursy.

Nagrodę za najliczniejszą rodzinną grupę odebrały sześcioosobowe familie: Kolasów oraz Bąków. Pucharami i nagrodami nagrodzono najmłodszego uczestnika (4,5 letniego Miłosza Kolasy z Kleczy, który całą trasę pokonał samodzielnie na rowerze!) oraz najstarszego uczestnika (76-letniego Eugeniusza Karpały z Wadowic). Dwie z głównym nagród ufundował i wręczył Wójt Gminy  Tomice Witold Grabowski.