Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Wspólnie przy wigilijnym stole

Wspólnie przy wigilijnym stole

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Pogoda za oknem nie zwiastuje zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. O to by mieszkańcy naszej gminy poczuli, że okres świąteczny nadchodzi dużymi krokami zadbał w niedzielę (15.12) Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa wraz z sześcioma gminnymi Kołami Gospodyń Wiejskich. W odnowionym woźnickim domu strażaka odbył się, zgodnie z wieloletnią już tradycją, Gminny Pokaz Potraw Wigilijnych.

Tłumnie przybyłych mieszkańców gminy oraz licznie przybyłych gości przywitała dyrektor OKGT Aneta Homel. Wśród nich znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Marek Polak, Poseł na Sejm Filip Kaczyński, Senator RP Andrzej Pająk, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Wicestarosta Wadowicki Beata Smolec,  Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik wraz z radnymi, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Paweł Hajnosz, radny Rady Powiatu Wadowickiego Zdzisław Kaliński, Sekretarz Gminy Tomice Ryszard Góralczyk, proboszczowie: ks. kan. Józef Wróbel i ks. kan. Tomasz Kalisz, Kierownik Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wadowicach Alicja Kolasa, sołtysi wraz z radami sołeckimi, dyrektor szkoły podstawowej w Woźnikach Lidia Wilk oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Po przywitaniu oraz krótkich wystąpieniach zaproszonych gości, Wójt Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, podziękował za organizację pokazu oraz złożył mieszkańcom gminy życzenia świąteczne. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Występy zespołów śpiewaczych: „Radoczanki” z Radoczy, „Woźniczanki” z Woźnik, „Biesiada” z Tomic i „Wesołe Gosposie” z Witanowic był przeplatany występami dzieci z zespołów artystycznych działających przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice pod kierunkiem Agnieszki Sienkiewicz. Zespoły te zaprezentowały utwory doskonale wpisujące się w nadchodzący świąteczny czas. Duże brawa zebrała zwłaszcza za swój występ Maja Iciek.

Na zakończenie Gminnego Pokazu Potraw Wigilijnych pozostała degustacja potraw bożonarodzeniowych, od których uginał się długi stół przygotowany przez gospodynie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich. Sądząc po tłoku przy stole, z pewnością bardzo smakowały. A było w czym wybierać: karp przygotowany na wiele sposobów, śledzie, paszteciki z kapustą i grzybami, strucle, kutie, pieczarki faszerowane, kilka rodzajów zup, nalewek, ciast i ciasteczek oraz najróżniejszych sałatek. Łącznie kilkadziesiąt tradycyjnych świątecznych dań, które już za kilka dni zagoszczą z pewnością na stołach w naszej gminie.