Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / VIII Gminny Konkurs Czytelniczy w OKGT

VIII Gminny Konkurs Czytelniczy w OKGT

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

We wtorek (09.05) w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany VIII Gminny Konkurs Czytelniczy, który kierowany był do uczniów klas I szkół podstawowych. W tegorocznej edycji czteroosobowe drużyny zmagały się z książką Toma Justyniarskiego „Psie troski”.

Organizatorzy przygotowali pięć zadań : przygotować ilustrację  prezentującą najciekawszą scenkę z książki oraz jej krótką prezentację ustną, ułożenie  puzzli na czas przedstawiającą ilustrację z książki, odnalezienie wyrazów związanych z treścią książki na diagramie -łamigłówce, indywidualnie odpowiedzieć na wylosowane pytanie oraz wspólnie wypełnić tekst, z lukami, gdzie w każdą lukę drużyna wklejała obrazek bądź wpisywała poprawną odpowiedź, trzeba było również znaleźć dwa słowa błędnie wpisane w tekst. W jury zasiedli: instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wadowicach Małgorzata Drabczyk, Barbara Bik pracownik Filii Bibliotecznej w Witanowicach  i Woźnikach oraz Aneta Skrzyńska pracownik Ośrodka Kultury. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Woźnik, Tomic oraz Witanowic. Szkoła z Radoczy nie brała udziału w konkursie, gdyż w tym roku  nie funkcjonuje I klasa w tej szkole. Poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Woźnik  (Aleksandra Dubel, Lena Wiktor, Karolina Wardęga, Jakub Haj) zajmując I miejsce zdobywając 22 pkt.,  II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Witanowic (Nikola Kwaśny, Martyna Łąka, Julia Michalska, Oliwier Stanek) zdobywając 21 pkt.,  natomiast   III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Tomic (Alan Mazuga, Maksymilian Labocha, Milena Zybek, Michał Siuta) zdobywając 19,5 pkt.

Poszczególne drużyny do konkursu przygotowały:  Mariola Garus /SP Woźniki/, Barbara Jasińska /ZSP Witanowice/ oraz Elżbieta Henzel i Joanna Gawęda /ZSP Tomice/.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz poczęstunek. Zmaganiom przyglądała się 10-osobowa grupa uczniów z Tomic, dopingująca swoją drużynę.