Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Tomiczanin napisał kolejną książkę o Królu Rock’n’Rolla

Tomiczanin napisał kolejną książkę o Królu Rock’n’Rolla

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Mariusz Ogiegło, 36-letni mieszkaniec Tomic i popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce, napisał kolejną książkę o swoim idolu. „Elvis: Wszystkie płyty króla” to historia wszystkich płyt długogrających Kroła, wydanych przez wytwórnię RCA Victor za życia piosenkarza.

Mieszkający w Tomicach Mariusz Ogiegło to wielki fan i popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce. Muzyką króla rock’n’rolla zafascynował się jeszcze w podstawówce. W 2011 roku założył docenionego w środowisku  bloga ELVIS: Promised Land, na którym regularnie publikuje newsy na temat swojego idola, autorskie artykuły jak również wywiady z osobami z najbliższego otoczenia wokalisty.

Z okazji pięciolecia istnienia strony wydał książkę „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz” (wyd. Kaligrafia, 2016). Na temat legendarnego piosenkarza pisał zarówno dla portali internetowych takich jak Interia.pl, Styl.fm, DlaStudenta.pl i ArtRock.pl jak i dla magazynów „Twój Blues” i „Magazyn Muzyczny Brzmienia”. Okazjonalnie współpracuje również z polskim oddziałem Sony Legacy.

Jak sam mówi, najpiękniejsze w posiadaniu pasji jest to, że można się nią dzielić z innymi. Z tego też właśnie powodu, korzystając z serwisu Wattpad.com, zdecydował się podzielić się ze swoimi czytelnikami swoją nową książką. „Elvis: Wszystkie płyty króla” to historia wszystkich płyt długogrających Elvisa Presleya wydanych przez wytwórnię RCA Victor za życia piosenkarza. Każdy rozdział to osobna historia pełna wspomnień osób zaangażowanych w powstawanie konkretnych albumów (miałem wielka przyjemność rozmawiać z ponad czterdziestoma osobami z otoczenia Presleya), anegdot z sesji nagraniowych, faktów i imponujących statystyk.

Pierwsza z dwóch części koncentruje się na latach 1956 – 1966. Czytelnik otrzymuje więc unikalną okazję prześledzenia fonograficznej kariery legendarnego króla rock’n’rolla od chwili wydania jego debiutanckiego albumu poprzez pełne sukcesów lata pięćdziesiąte aż do momentu zrealizowania longplaya „Paradise, Hawaiian Style” będącego ścieżką dźwiękową z filmu pod tym samym tytułem.

Mam nadzieję, że po jej przeczytaniu choć kilka osób sięgnie z przyjemności (lub ciekawości) po opisywane przeze mnie płyty i pozwoli się oczarować magii wielkiego idola (czego jako autor życzyłbym sobie najbardziej) – mówi nam Mariusz Ogiegło.

„Wszystkie płyty króla” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony środowiska polskich fanów Elvisa. W odpowiedzi na ich liczne zapytania, autor nie wyklucza również wydania książki w tradycyjnej formie. Rozmowy na ten temat trwają.

Książkę można obecnie przeczytać w całości (lub pobrać całkowicie za darmo) w serwisie Wattpad.com (kliknij TUTAJ)

Źródło: www.wadowiceonline.pl