Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Szkoła Podstawowa w Woźnikach z certyfikatem bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa w Woźnikach z certyfikatem bezpieczeństwa

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

W czwartek (29.09) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się kolejna gala wręczania certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” dla placówek, które przystąpiły do realizacji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Głównym założeniem projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Od samego początku projekt cieszy się dużym zainteresowaniem  oraz wsparciem ze strony władz oświatowych, lokalnego samorządu  ale przede wszystkim samych szkół. Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole, profilaktyka w zakresie tzw.  zachowań  ryzykownych   oraz wiele innych  elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa  jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w każdej ze szkół. Idea projektu polega na uczeniu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i  społeczne. To edukacja prawna i uczenie właściwych postaw i zachowań od najmłodszych lat.

Z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego certyfikaty „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” odebrali przedstawiciele szkół które, w ostatnim okresie czasu podjęły wzmożone działania w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa w swoich placówkach. Wśród tych szkół znalazła się również Szkoła Podstawowa w Woźnikach.