Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Strażacy w gotowości – potok Zygodówka przypomniał o sobie

Strażacy w gotowości – potok Zygodówka przypomniał o sobie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz spowodował podniesienie się stanu wód w rzekach i potokach przepływających przez naszą Gminę. Najgroźniej było w dzisiejsze popołudnie (21.09) w Woźnikach, gdzie w zaledwie kilkadziesiąt minut poziom wody ma potoku Zygodówka sięgnął mostku przy kościele, zagrażając przelaniem wałów. Przybyłe na miejsce jednostki PSP Wadowice oraz OSP Woźniki, OSP Witanowice, OSP Radocza, OSP Tomice, OSP Lgota i OSP Bachowice szybko przystąpiły do ich zabezpieczenia. Rozłożone zostały rękawy wodne, a wzdłuż wałów ułożono worki z piaskiem.

Na zagrożone podtopieniem tereny, zwłaszcza przy ul. Kościelnej, ul. Cichej, ul. Zacisze i ul. Wikliniarzy, dowożone były worki z piaskiem. Na szczęście w godzinach wieczornych, pomimo ciągle padającego deszczu, poziom wody zaczął opadać.

Działania monitorujące w Zygodowicach prowadziła także jednostka OSP Zygodowice. W okolicy remizy woda z potoku zalała bowiem część drogi powiatowej, znacznie utrudniając przejazd ul. Główną.

W Witanowicach podtopione zostało boisko Ludowego Klubu Sportowego „Skawa” Witanowice, a woda z rowu melioracyjnego zagroziła tzw. „kurnikom” i położonym w pobliżu nieruchomościom.

Źródło: LKS Skawa Witanowice