Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Środa z dobrymi wiadomościami – środki zewnętrzne płyną do gminy

Środa z dobrymi wiadomościami – środki zewnętrzne płyną do gminy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Środa (29.05) okazała się dniem obfitującym w dobre informacje dla gminy Tomice. W Myślenicach Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz naczelnik OSP Mateusz Stybak otrzymali z rąk radnych wojewódzkich: Filipa Kaczyńskiego oraz Rafała Stuglika PROMESĘ w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” na realizację prac budowlano-remontowych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach w wysokości 13.670,00 zł.

Dzięki środkom z Województwa Małopolskiego rozpocznie się II etap prac remontowych remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach. Otrzymane wsparcie pozwoli na remont schodów wejściowych i wykonaniu przy nich balustrady stalowej, remont odprowadzenie wód opadowych z rynien, wykonanie opaski z kostki brukowej wokół budynku oraz na wymalowanie klatki schodowej. Koszt tych prac to kwota 34.176,00 zł.

 

W Krakowie w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego doszło do podpisania dwóch umów na realizację projektów z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Obie operacje zostały wybrane do finansowania w ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Stowarzyszenia „Dolina Karpia”.

Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zaplanował budowę placu rekreacyjnego w Tomicach przy ul. Dworskiej 9. Operacja ta zakłada montaż trzech podwójnych urządzeń na siłowni zewnętrznej funkcji: „podciąganie”, „drabinka”, „wyciskanie siedząc”, „prasa nożna”, „twister” i „wahadło” oraz modernizację istniejącego boiska sportowego na teren o charakterze rekreacyjnym. Całość inwestycji zamknie się kwotą 146.610,17 zł, z czego wartość dofinansowania to 84.989,00 zł.
Umowę podpisała również Ochotnicza Straż Pożarna w Witanowicach, która za kwotę 195.391,54 zł zaplanowała utworzenie strefy rekreacyjnej przy swojej remizie dla mieszkańców sołectwa. W ramach tej operacji zaplanowano wykonanie m.in. siłowni zewnętrznej  tzw. „siłowni pod chmurką”, placu zabaw (zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i trapem wejściowym, huśtawka ważka, huśtawka „bocianie gniazdo”, obiektów małej architektury (ławki, kosze), ALTANY WOLNOSTOJĄCEJ WRAZ Z MUROWANYM GRILLEM oraz szachownicy nawierzchniowej (szachy ogrodowe typu XL). Na ten cel pozyskano dotację w wysokości 110.000,00 zł.
Obie te operacje mogły otrzymać dofinansowanie dzięki wsparciu pracowników Urzędu Gminy.

Środa z dobrymi wiadomościami - środki zewnętrzne płyną do gminy

Wszystkie prace inwestycyjne mają zostać zakończone w tym roku.

Foto: Biuro Prasowe UMWM