Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Sportowe zmagania z ziemniakiem w tle

Sportowe zmagania z ziemniakiem w tle

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Trzy lata temu, Turniej Wsi, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, wpisany został do kalendarza imprez w naszej Gminie. Pierwszą jego edycję, w nowej formie, wygrała drużyna z Woźnik. W drugiej – drużyna z Radoczy. Dzięki temu też to sołectwo zostało gospodarzem III edycji Turnieju Wsi, który udało się zorganizować w tym roku dopiero za trzecim podejściem.

W niedzielę (15.09) teren przy obiekcie Ludowego Klubu Sportowego Orzeł w Radoczy zapełnił się mieszkańcami gminy, którzy bardzo tłumnie przybili w słoneczne popołudnie dopingować swoje drużyny. W III Turnieju Wsi Gminy Tomice wzięło udział sześć 8-osobowych zespołów reprezentujących poszczególne sołectwa. Zespoły, każdy w jednolitym kolorze koszulek: Lgota – białym, Zygodowice – żółtym, Witanowice – czerwonym, Woźniki – zielonym, Tomice – pomarańczowym i Radocza – niebieskim, musiały zmierzyć się z 10 konkurencjami: przekładaniem opon, przeciąganiem liny, rzutem workiem z sianem, slalomem na taczce, budowaniem muru, zwiedzaniem zamku, nosiwodą, walką w piłkach, pokonaniem kapusty i rzutem ziemniakiem. Podczas wykonywania poszczególnych zadań zawodnicy byli zachęcani do wysiłku głośnym dopingiem, a o jego prowadzenie zadbał spiker zawodów – Tomasz Adamczyk.

Nad przebiegiem całości zawodów czuwała grupa sędziowska złożona ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, będących sędziami międzynarodowych zawodów Firefighter Combat Challenge, które odbywają się w Wadowicach oraz pracownik OKGT – koordynator ds. sportu i rekreacji Paweł Kręcioch.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji i blisko 4-godzinnych zmaganiach, ostateczna kolejność okazała się następująca:

I miejsce – sołectwo Woźniki – 57 pkt
II miejsce – sołectwo Radocza – 48 pkt
III miejsce – sołectwo Tomice – 42 pkt
IV miejsce – sołectwo Lgota – 40 pkt
IV miejsce – sołectwo Witanowice – 37 pkt
VI miejsce – sołectwo Zygodowice – 36 pkt

Najlepsza drużyna otrzymała Puchar, który wręczył Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe upominki.

Ostatnia z konkurencji – rzut ziemniakiem została rozegrana na nowym obiekcie rekreacyjnym, które zostało oficjalnie otwarte podczas tegorocznych wakacji. Rozpoczęła ona „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Podczas tegorocznej imprezy dla uczestników czekało sporo atrakcji. Dla najmłodszych firma Nikusiowo przygotowała animacje. Dla starszych – konkurs na największego i najoryginalniejszego ziemniaka, w których nagrody ufundował Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. Nie zabrakło też prażonych i ziemniaków z ogniska.

Na zakończenie pełnego atrakcji popołudnia, na scenie przy radockim centrum rekreacyjnym wystąpił zespół MUSLE, który ponad godzinnym występem porwał do wspólnej zabawy publiczność.

Obie imprezy odbyły się dzięki współpracy Ośrodka Kultury Gminy Tomice, Urzędu Gminy Tomice, Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoczy, Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” w Radoczy, Koła Gospodyń Wiejskich w Radoczy, Rady Sołeckiej w Radoczy, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy, Szkoły Podstawowej w Radoczy, Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach i Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń w Tomicach.