Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Radocza najlepszym sołectwem w Turnieju Wsi

Radocza najlepszym sołectwem w Turnieju Wsi

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W ubiegłym roku, po blisko 30 latach, Turniej Wsi, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, powrócił do kalendarza imprez w naszej Gminie. Pierwszą jego edycję, w nowej formie, wygrała drużyna z Woźnik. Dzięki temu to sołectwo zostało gospodarzem II edycji Turnieju Wsi.

W niedzielę (10.06) teren przy obiekcie Ludowego Klubu Sportowego Wikliniarz w Woźnikach zapełnił się mieszkańcami gminy, którzy bardzo tłumnie przybili w słoneczne popołudnie dopingować swoje drużyny. W II Turnieju Wsi Gminy Tomice wzięło udział sześć 8-osobowych zespołów reprezentujących poszczególne sołectwa. Zespoły, każdy w jednolitym kolorze koszulek: Lgota – białym, Zygodowice – żółtym, Witanowice – czerwonym, Woźniki – zielonym, Tomice – pomarańczowym i Radocza – niebieskim, musiały zmierzyć się z 10 konkurencjami: przekładaniem opon, rzutem jajkiem, slalomem drużynowym, przeciąganiem liny, rzutem workiem z sianem, slalomem na taczce, narciarstwem trawiastym, spacerem hurtownika, strzałem do bramki po obrotach wokół piłki tzw. turbokozakiem oraz rozwieszaniem mokrych pieluch. Podczas wykonywania poszczególnych zadań zawodnicy byli zachęcani do wysiłku głośnym dopingiem, a o jego prowadzenie zadbał spiker zawodów – Maciej Mrowiec.

Nad przebiegiem całości zawodów czuwała grupa sędziowska złożona ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, będących sędziami międzynarodowych zawodów Firefighter Combat Challenge, które odbywają się w Wadowicach oraz pracownik OKGT – koordynator ds. sportu i rekreacji Paweł Kręcioch.

Oczywiście poza atrakcjami czysto sportowymi, obserwujący zmagania swoich drużyn, mogli spróbować wielu smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenie „Wioski Naszych Marzeń”, a najmłodsi wybawić się na dmuchańcach. O siły poszczególnych drużyn zadbały zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woźnikach, które uraczyły zawodników pysznymi prażonymi.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji i blisko 4-godzinnych zmaganiach, ostateczna kolejność okazała się następująca:

I miejsce – sołectwo Radocza – 57 pkt
II miejsce – sołectwo Lgota – 48 pkt
III miejsce – sołectwo Zygodowice – 46 pkt
IV miejsce – sołectwo Woźniki – 45 pkt
IV miejsce – sołectwo Tomice – 32 pkt
VI miejsce – sołectwo Witanowice – 30 pkt

Najlepsza drużyna otrzymała Puchar, który wręczył Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe upominki.

Radocza najlepszym sołectwem w Turnieju Wsi