Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Promesa wręczona – będzie wodociąg

Promesa wręczona – będzie wodociąg

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W środę (08.07) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, blisko 70 samorządowców, w tym Wójt gminy Tomice Witold Grabowski, odebrało z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Tomasza Urynowicza i radnej Marty Mordarskiej promesy na pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach „wsparcia inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Przyznane środki w wysokości 971.643,00 zł zostaną przeznaczone na budowę sieci wodociągowej Tomice-Witanowice, której realizacja została oszacowania na blisko 2 mln zł.

Inwestycja będzie polegać na budowie sieci wodociągowej rozdzielczej o łącznej długości 2560 m (w ramach środków zewnętrznych wybudowanych zostanie 2322 m sieci). Budowa wodociągu rozpocznie się w Tomicach od włączenia do istniejącego wodociągu w rejonie skrzyżowania ulic Wadowickiej i Krakowskiej i zostanie poprowadzona do stacji uzdatniania wody w Witanowicach. Nowa inwestycja umożliwi zaopatrzenie w wodę mieszkańców gminy Tomice, podniesie niezawodność funkcjonowania systemu zaopatrzenia w wodę, a przede wszystkim zniweluje występujące niedobory wody, zwłaszcza w okresie letnim.

W wyniku realizacji inwestycji z ulepszonego systemu zaopatrzenia w wodę skorzysta 2852 mieszkańców Gminy Tomice.