Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Otwieramy place zabaw

Otwieramy place zabaw

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W gminy Tomice w ostatnich trzech latach pojawiło się kilka nowych, dużych placów zabaw, które spełniły oczekiwania najmłodszych mieszkańców. Niestety obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa na kilka miesięcy spowodowały ich zamknięcie. Od soboty (6.06), po dokonanym przeglądzie stanu technicznego i dezynfekcji wszystkich obiektów, będzie ponowna możliwość skorzystania ze wszystkich urządzeń znajdujących się na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych na terenie naszej gminy.

Z uwagi na brak wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zachowania się na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych, ważna będzie rola rodziców i opiekunów dzieci korzystających z udostępnionych urządzeń. Najważniejsza będzie samodyscyplina i przestrzeganie zasad bezpiecznego użytkowania oraz dbanie o odpowiednie dystanse pomiędzy bawiącymi się dziećmi i dezynfekowanie ich ręce po zabawie.

Przypominamy również, iż osoby korzystające z obiektów nadal zobowiązane są zachować zasady bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, m.in. w dalszym ciągu obowiązuje zasada zachowania 2 m odstępu oraz zasłaniania ust i nosa przez osoby dorosłe. Dotyczy to przede wszystkim przypadków dużego oblężenia placów zabaw.