Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Odblaski na ulicy to bezpieczeństwa strażnicy! – Odblaskowa Szkoła w Radoczy

Odblaski na ulicy to bezpieczeństwa strażnicy! – Odblaskowa Szkoła w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

„Chcemy być bezpieczni na drodze!”, „Kto nosi odblaski dostaje oklaski!”, „Pamiętajcie dzieciaki – odblaski na plecaki!”, „Nie rób łaski – noś odblaski!”, „Odblaski na ulicy to bezpieczeństwa strażnicy!” – to tylko niektóre hasła wspaniałych dzieci z Radoczy, które wykonały banery promujące bezpieczeństwo i zachęcały wszystkich mieszkańców do noszenia odblasków. Szkoła Podstawowa z Radoczy uczestniczy w akcji „Odblaskowa szkoła”.

„Odblaskowa Szkoła” – relacja:

W ramach Odblaskowej Szkoły organizujemy wiele działań mających na celu promocję bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Nadrzędnym naszym celem, było wyposażenie wszystkich uczniów i pracowników szkoły w kamizelki odblaskowe oraz różnego typu drobniejsze elementy. Udało się! Wśród naszych działań bardzo ważne były spotkania z panią asp. Katarzyną Herma, która przybliżała nam zasady i przekonywała, że niewiele wystarczy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przekonała nas! Udało się! Wśród ogromu podjętych działań – konkursy plastyczny i wiedzy, gazetki, prelekcje – 23.10.2017 r. w poniedziałek odbył się nasz mały finał – happening. Nie poddaliśmy się, mimo padającego deszczu ubrani w kamizelki i elementy odblaskowe pod eskortą policji udaliśmy się do Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, gdzie zaprezentowaliśmy banery, modę odblaskową, przypomnieliśmy naszym starszym kolegom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zwłaszcza jesienią. Na koniec nasze maluchy z I i III klasy zaśpiewały wspaniałą piosenkę „Cały jestem odblaskowy”. Dziękujemy za wspaniałe i życzliwe przyjęcie. Z uśmiechami na twarzy wbrew ciągle i nieustępliwie padającemu deszczowi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas przedszkolaczki, które również przygotowały piosenki, pokaz mody cały odblaskowy oraz mini quiz wiedzy.

W pomoc przy realizacji akcji włączył się także Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, który dla najmłodszych uczniów przekazał 25 zestawów elementów odblaskowych.

Źródło: SP w Radoczy