Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Noc Bibliotek w Tomicach

Noc Bibliotek w Tomicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

70 uczniów z ZSP Tomice (klasy IV-VIII) wzięło udział w Nocy Bibliotek, która odbyła się w Ośrodku Kultury Gminy Tomice. Oprócz tej jednostki wydarzenie przygotowały: Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna. Hasło przewodnie imprezy – „Znajdźmy Wspólny Język”.

Uczestnicy, ze względu na dużą ich liczbę, zostali podzieleni na trzy grupy i zamiennie bawili się podczas gry terenowej w szkole i obu bibliotekach, rozwiązywali krzyżówki, grali w kalambury. Później zostali poczęstowani popcornem, herbatą i zasiedli przed ekranem, żeby obejrzeć film „Ptyś i Bill”.

Pierwsza Noc Bibliotek organizowana w naszej gminie okazała się imprezą udaną, co zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy, a także ich rodzice. Radość uczestników widać na krótkim filmie, udostępnionym na profilu facebook OKGT. Uczniowie z entuzjazmem wykrzyczeli nazwę imprezy i hasło.

Organizatorów cieszy frekwencja, zaangażowanie dzieci oraz fakt, że przez cały wieczór dwie biblioteki faktycznie „żyły”, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi planowanymi inicjatywami OKGT, mającymi na celu przyciągnąć młodzież do czytania.