Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Niezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy Tomice

Niezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach po raz kolejny zorganizował zajęcia oraz wycieczki dla dzieci podczas ferii zimowych. Tegoroczny program ferii zawierał interesujące pomysły jak aktywnie, bezpiecznie i ciekawie spędzić międzysemestralną przerwę. W pierwszy dzień zorganizowano wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz warsztaty teatralne „Akademia wyobraźni”. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po krakowskim rynku.

Dzieci, uczęszczające na zajęcia do Ośrodka Kultury, miały możliwość zmagania się zespołowo w mini futbol, ułożenia scrabble, zagrania w gry planszowe oraz porzucania lotkami w darta. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prezent dla Babci i Dziadka, z okazji ich zbliżającego się święta, a były to oryginalne, ozdobne ramki na zdjęcia wykonane techniką decoupage. Wykonywały również ceramiczne motyle.

Na warsztatach „mały jubiler” nauczyliśmy się jak z masy plastycznej Fimo wykonać kolczyki, bransoletki czy wisiorki oraz ozdobić je szklanymi koralikami. Lepienie wymagało dużej precyzji i cierpliwości. Kolejny dzień ferii zimowych w ośrodku kultury zapachniał pysznymi goframi. Mali smakosze sami wybierali dodatki, a do wyboru były: dżemy, sosy owocowe, orzechowe i czekoladowe, owoce oraz bita śmietana. Gofry smakowały wyśmienicie. Dzieci obejrzały bajkę „Vipo odkrywa świat”, a także przeprowadzono zabawy świetlicowe, za które zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.

W czwartkowe przedpołudnie uczestnicy zajęć w formie zabawy eksperymentowali w Laboratorium Młodego Naukowca, gdzie m.in. malowali na mleku, wykonywali doświadczenie – pieprz pod wodą i na niej, zobaczyli balon, który sam się powiększał oraz obserwowali znikający styropian. Odbyły się również zajęcia dla dzieci w wieku 5 do 8 lat z zakresu robotyki, na których dzieci miały możliwość budowania i programowania robotów z klocków Lego We-do.

Na zakończenie ferii dzieci wybrały się na zwiedzanie Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Wyjazd wspominać będą długo, bo atrakcji nie brakowało. Oprócz wzięcia udziału w paradzie Świętego Mikołaja i podziwiania postaci z bajek, na dzieci czekały jeszcze m.in.: lodowisko, kino 3D, diabelski młyn, przejażdżka ciuchcią oraz plac zabaw. Z oferty ośrodka kultury podczas ferii skorzystało 287 dzieci. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy zajęć i wycieczek bawili się doskonale i życzymy sobie na przyszłość takiej wesołej , wspólnej zabawy.

Niezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy TomiceNiezwykłe ferie z ośrodkiem kultury gminy Tomice

Źródło: Ośrodek Kultury Gminy Tomice