Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / „Jeszcze Polska nie zginęła” w SP Radocza

„Jeszcze Polska nie zginęła” w SP Radocza

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

Szkoła Podstawowa w Radoczy jako pierwsza zainaugurowała obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej Gminy. W piątek (09.11) uroczystości z okazji tego wyjątkowego święta rozpoczęły się od przemarszu uczniów i zaproszonych gości pod obelisk poświęcony poległym w obu wojnach światowych mieszkańcach Radoczy. Tam też uczczono pamięć tych, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny.

Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas montażu słowno-muzycznego uczniowie przypomnieli drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a poszczególne klasy – pieśni, które towarzyszyły walczącym o wolność przed stu laty.

Po apelu, odbył się koncert zespołu „Metro”, który do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych zaprosił  uczniów oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Sekretarz Gminy Ryszard Góralczyk, Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak, radni: Adam Kukuła, Marek Bussler, Paweł Adamik, ks. proboszcz Janusz Sołtys, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Krzysztof Szpara, Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Tomicach Agnieszka Świerguła oraz prezes Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń Elżbieta Janik.

Uroczystości w Radoczy zakończyły się odśpiewaniem o godz. 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”.