Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / „I ty możesz zostać ratownikiem” w Tomickim gimnazjum

„I ty możesz zostać ratownikiem” w Tomickim gimnazjum

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

We wtorek (12.04) Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach po raz pierwszy gościło uczestników turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Głównym celem zawodów jest popularyzacja i propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresy udzielania pierwszej pomocy, propagowanie prospołecznych zachowań oraz zasad poszanowania prawa. W XI edycji turnieju, w etapie międzygminnym, wzięło udział 9 czteroosobowych drużyn z gmin: Tomice, Mucharz, Brzeźnica i Wadowice.

Podczas zmagań zawodnicy musieli zmierzyć się z 30 pytaniami testowymi oraz 3 scenkami. Scenki z udziałem pozorantów związane były ze sprawdzeniem praktycznej wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Nad właściwym przebiegiem czuwała komisja złożona z przedstawicieli policji, straży i pogotowia.
Międzygminny etap turnieju wygrała drużyna z Mucharza. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum w Tomicach, którym niewiele brakło by stanąć na podium. Ich wysiłek oraz wiedzę docenił Wójt Gminy Tomice wręczając każdemu nagrodę rzeczową.

"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum"I ty możesz zostać ratownikiem" w Tomickim gimnazjum