Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / I etap łagodzenia obostrzeń

I etap łagodzenia obostrzeń

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Od 20 kwietnia rozpocznie się stopniowe łagodzenie wprowadzonych obostrzeń związanych z walką z koronawirusem – poinformował podczas czwartkowej (16.04.) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zostaną otwarte lasy i parki. W sklepach wzrośnie liczba klientów obsługiwanych jednocześnie, więcej osób będzie mogło przebywać także w kościele. Rolnicy zostaną zwolnieni z obowiązku zakrywania twarzy. Ponadto z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13. roku życia. To pierwszy etap znoszenia obowiązujących ograniczeń.

Premier zapowiedział, że wprowadzone ograniczenia będą znoszone w czterech etapach. Decyzja o przejściu do kolejnych etapów zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków takich jak: analiza przyrostu zachorowań, wydajność służby zdrowia oraz realizacja wytycznych sanitarnych.

– Pewne poluzowania, które będą obowiązywać od poniedziałku, możliwość pójścia do lasu czy parku, dają nam pewien oddech, ale używajmy ich z rozsądkiem. To nie zachęta do przebywania na tych przestrzeniach – apelował w trakcie konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W dalszym ciągu podstawą tzw. nowej normalności są:

– 2 metry odstępu w przestrzeni publicznej,
– zakrywanie nosa i ust,
– zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi,
– kwarantanna i izolacja,
– zdalna praca i edukacja.

I etap łagodzenia obostrzeńI etap łagodzenia obostrzeńI etap łagodzenia obostrzeńI etap łagodzenia obostrzeńI etap łagodzenia obostrzeńI etap łagodzenia obostrzeń