Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Galar, pszczoły i wędzenie – wycieczka Ekomuzeum Doliny Karpia

Galar, pszczoły i wędzenie – wycieczka Ekomuzeum Doliny Karpia

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W piątek (21.07) Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował wycieczkę turystyczną „Ekomuzeum Doliny Karpia”. Wycieczka ta była skierowana przede wszystkim do grup defaworyzowanych z gminy Tomice. Oznacza to, że wzięły w niej udział mieszkańcy naszej Gminy mający ponad 50 lat oraz kobiety poniżej 30 roku życia. Zadaniem wyjazdu była prezentacja walorów przyrodniczych Doliny Karpia.

W wyjeździe uczestniczyło 50 osób, korzystających z różnych atrakcji. Grupa została podzielona, dzięki czemu w tym samym czasie, zamiennie, uczestnicy podróżowali galarem na trasie Łączany – Brzeźnica oraz na szlaku wodnym tylko w tych miejscowościach, wysłuchując przy okazji opowieści galernika o ważnej roli rybołówstwa na terenie gminy Brzeźnica, brali udział w pokazie wędzenia karpia, którego później skosztowali, a także odwiedzili gospodarstwo pasieczne „Pasieka u Wojtka” Wojciecha Spisaka w Marcyporębie, gdzie zapoznali się z nawykami pszczół, ich funkcjonowaniem w przyrodzie oraz procesem wytwarzania miodu.

Wycieczka została zorganizowana w ramach operacji „Tomice z karpiem w tle czyli organizacja cyklu spotkań o charakterze artystyczno – rozrywkowo – promocyjnym” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Źródło: OKGT