logo Urząd Gminy Tomice
Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Godziny pracy
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14:00
Kasa urzędu:
poniedziałek - piątek: 7:30 – 13:00
piątek, 12 lipca 2024
A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Kultura / Elvis w wadowickiej bibliotece – niezwykłe spotkanie z niezwykłym fanem

Elvis w wadowickiej bibliotece – niezwykłe spotkanie z niezwykłym fanem

Elvis w wadowickiej bibliotece – niezwykłe spotkanie z niezwykłym fanem

Wszyscy miłośnicy króla mieli okazję poznać ciekawe fakty z życia idola, zobaczyć pamiątki z nim związane, a nawet posłuchać na żywo jego utworów w wykonaniu jednego z wielu jego naśladowców. A wszystko to w czasie spotkania, zorganizowanego w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, promującego książkę Mariusza Ogiegły: „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz”.

Autor – pasjonat muzyki Elvisa, przeprowadził szereg wywiadów z osobami, które spotkały się z „królem rock and rolla” a nawet z nim współpracowały.

Dwadzieścia sześć wywiadów zostało opublikowane w książce, która ukazała się w ostatnim okresie na rynku wydawniczym. W trakcie spotkania autor opowiadał również o swoich początkach fascynacji muzyką Elvisa oraz o nawiązywaniu kontaktów i zbieraniu materiałów do książki.

Można było obejrzeć również wiele pamiątek związanych z Elvisem Presley’em: płyt, książek, a także rzeczy osobistych. Najcenniejszym eksponatem był skórzany pasek do spodni, wraz z certyfikatem jego autentyczności. Fani mogli posłuchać także unikatowych nagrań, nie tylko utworów Elvisa, ale i zapisów dźwiękowych rozmów prowadzonych w studiu nagraniowym.

Nie zabrakło również występu „prawdziwego” Elvisa na żywo, czyli Marcina Życzyńskiego z Rzeszowa – lidera zespołu Elvis.pl.  Spotkanie prowadził DJ Maciek – pomysłodawca i twórca popularnej audycji internetowej „Elvis Show”.

Źródło: www.wadowiceonline.pl