Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Duże centrum rekreacyjne powstanie w Radoczy

Duże centrum rekreacyjne powstanie w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W czwartek (07.02) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski podpisał umowę na dofinansowanie operacji „Zagospodarowanie terenu w celu utworzenia centrum rekreacyjnego w miejscowości Radocza” w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Nasza Gmina na realizację tego zadania otrzymała dotację w wysokości 299.977,00 zł. Koszt inwestycji to kwota 479.657,45 zł.

Operacja zakłada budowę nowego ogólnodostępnego, nieodpłatnie udostępnianego obiektu infrastruktury rekreacyjnej w postaci centrum rekreacyjnego w miejscowości Radocza przy ul. Piastowskiej w centrum wsi.

W ramach operacji zaplanowano wykonanie:
– siłowni zewnętrznej otwartej złożonej z czterech zestawów podwójnych (koła tai czi duże-pylon-orbiterek, twister-pylon-wioślarz, jeździec-pytlon-odwodziciel, wyciskanie siedząc-pylon-rowerek);
– placu zabaw, na którym znajdą się urządzenia zabawowe tj. bujak na sprężynie – samochód jednosobowy typu „,motocykl”, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią- lokomotywa Julian złożona m.in. ze zjeżdżalni, wejścia spiralnego, wejścia łukowego, zwężki, dachu lokomotywy, zabezpieczenia ażurowego, układu stopni i podestów sugerujących formę lokomotywy, pomostu liniowego, pomostu liniowego ruchomego, pomostu tunelowego oraz 11 podestów, karuzela metalowa tarczowa z kierownicą i z siedziskami, bujak na czterech sprężynach – samochód czteroosobowy, huśtawka ważka na podstawie metalowej, huśtawka wahadłowa z koszem – bocianie gniazdo, huśtawka podwójna drewniana z belką stalową z siedziskiem płaskim oraz z siedziskiem kubełkowym, koło-autko; tematyczny plac zabaw będzie połączony z komunikacją na terenie wykonaną jako ścieżka edukacyjna „ścieżka drogowa – mini miasteczko ruchu drogowego„;
– małej architektury, w skład której wejdą: 3 altany w postaci domków handlowych drewniany o wymiarach 2x3m, scena letnia wraz ze schodami i barierką oraz z widownią amfiteatru wykonaną w formie trzech ciągów siedzisk w formie łuków.

Dodatkowo strefa rekreacyjna wyposażona zostanie w tablicę informacyjną połączoną ze stojakiem rowerowym i ławką bez oparcia, ławki parkowe bez oparcia, ławki z oparciem połączone z elementami rekreacji dla osób starszych typu Active Senior tj. zestaw podwójny ławka z młynkiem i zestaw podwójny ławka z rowerkiem, ławki z siedziskiem i oparciem drewnianym, kosze na śmieci z nakrywką, tablice informacyjne z regulaminem dla siłowni i placu zabaw oraz dwie ozdobne pergole, pod którymi znajdą się ławki z oparciem oraz jeden zestaw do gier (stół do szachów oraz dwa siedziska);

Całość od strony potoku „Radoczanka” zostanie zabezpieczona ogrodzeniem wewnętrznym panelowym.

W najbliższym dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie całości zadania. Termin zakończenia operacji planowany jest w lipcu 2019 r.

Duże centrum rekreacyjne powstanie w Radoczy

Duże centrum rekreacyjne powstanie w Radoczy

Nie jest to ostatnia planowana inwestycja mająca na celu budową miejsc służących integracji mieszkańców i poszerzenia oferty spędzania czasu wolnego naszych mieszkańców. Bardzo dobre efekty przynosi współpraca pomiędzy instytucjami w naszej Gminie. Wsparcie pracowników Urzędu pozwoliło na złożenie wniosków na dofinansowanie kolejnych takich miejsc w Witanowicach i Tomicach. Zostały one złożone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Witanowicach i Ośrodek Kultury Gminy Tomice w Tomicach. Planowane jest pozyskanie blisko 200.000,00 zł na kolejne strefy rekreacyjne.