Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / 2000 maseczek od „Wiosek Naszych Marzeń” dla naszych mieszkańców

2000 maseczek od „Wiosek Naszych Marzeń” dla naszych mieszkańców

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Maseczki ochronne są jednym z podstawowych środków ochrony indywidualnej. Z uwagi na ich duże zapotrzebowanie wiele firm, instytucji, czy też zwykłych mieszkańców włącza się z ich produkcję. Jedną z większych inicjatyw podjęło Stowarzyszenie Dolina Karpia, które sfinansowało za około 10 tysięcy złotych materiał bawełniany (800 mb wraz z dodatkowymi materiałami), w ramach których zostało uszyte w siedmiu gminach należących do stowarzyszenia około 16 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku.

Akcja realizowana była we współpracy z gminami Doliny Karpia tj. Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator. W każdej gminie wyznaczony został koordynator gminny, który koordynował akcję szycia maseczek przez wolontariuszy tworzących zespoły do szycia w każdej gminie. Koordynatorzy otrzymywali od Stowarzyszenia Dolina Karpia materiał i następnie przekazywali go osobom, które charytatywnie szyły maseczki – poinformowali pomysłodawcy akcji.

W naszej gminie na apel natychmiast odpowiedziały Panie ze Stowarzyszenia „Wioski Naszych Marzeń” skupiającego lokalne koła gospodyń wiejskich. Nasze „szwaczki” z Lgoty, Witanowic, Woźnik, Radoczy, Tomic i Zygodowic w ciągu kilku dni przygotowały ponad 2.000 maseczek wielokrotnego użytku. Są one obecnie bezpłatnie dystrybuowane wśród mieszkańców naszej gminy, którzy wsparcia w tej formie potrzebowali.

10% uszytych maseczek tj. łącznie 1.600 sztuk zostało przekazane szpitalom powiatowym w Wadowicach i Oświęcimiu. Każdy z nich otrzymał po 800 maseczek.

Nasze Koła Gospodyń Wiejskich po raz kolejny udowodniły jak są WIELKIE! Podziękowania za pomoc w realizacji dla Stowarzyszenia Dolina Karpia – podsumował akcję Wójt gminy Tomice Witold Grabowski.