Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / 1918-2018 – piękny jubileusz 100-lecia urodzin

1918-2018 – piękny jubileusz 100-lecia urodzin

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

23 października 1918 r. w rodzinie Ignacego i Franciszki Kwarciak przyszła na świat córka Bronisława. We wtorek (23.10), dokładnie sto lat później, w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości, pani Bronisława Salepa świętowała swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym dla niej, jak i dla całej społeczności naszej gminy dniu, jubilatce towarzyszyła rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji państwowych.

Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski przekazał Jubilatce kwiaty, upominki oraz życzenia, w których wyraził radość, że Pani Bronisława cieszy się dobrym zdrowiem. Życzył także dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich.
Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski odczytał także przesłane stulatce listy gratulacyjne przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika.

Szanowna Pani,
z okazji wyjątkowego jubileuszu – Pani 100 Urodzin – proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne.
Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny.
Seniorzy stanowią dziś nie tylko coraz liczniejszą, ale przede wszystkim niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa. Możecie jeszcze bardzo wiele dać rodzinie, najbliższemu otoczeniu, a także innym, szczególnie młodym ludziom, wkraczającym w czas dokonywania pierwszych, ważnych życiowych wyborów. Święty Jan Paweł II nazwał Seniorów „strażnikami pamięci zbiorowej”, którzy „mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości”. Proszę więc pamiętać, że ciągle potrzebujemy doświadczeni i mądrych rad osób takich, jak Pani.
W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić – w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów – złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości.
Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam – napisał do solenizantki Premier Mateusz Morawiecki.

Do życzeń dołączył się także Sołtys wsi Witanowice Jan Kwarciak, Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wadowicach Dariusz Gawęda oraz przedstawiciele wadowickiego oddziału Związku Kombatantów RP i Były Więźniów Politycznych.

Warto nadmienić, że Pani Bronisława Salepa jest jedną z bohaterek książki „Parafia Witanowice z sercem i duszą” autorstwa E.Bliżniki i R.Skorczyńskiej wydaną na 700-lecie wsi i parafii Witanowice, w której można przeczytać jej wspomnienia z okresu młodości.