Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Wikliniarz najlepszy w turnieju o puchar Wójta

Wikliniarz najlepszy w turnieju o puchar Wójta

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W niedzielę (15.07) na boisku w LKS „Dąb” w Tomicach została rozegrana II edycja turnieju piłkarskiego o “Puchar Wójta Gminy Tomice”. Lokalizacja mistrzostw nie była przypadkowa, gdyż to gospodarz imprezy – drużyna tomickiego Dębu przed rokiem wygrała I edycję turnieju w Witanowicach.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, turniej rozpoczął się od meczów półfinałowych. Po dokonaniu losowania w walce o finał zmierzyły się drużyny Dębu Tomice z Wikliniarzem Woźniki oraz Skawy Witanowice z Orłem Radocza. W pierwszym spotkaniu (każde trwało 2×20 min i sędziowała je trójka: M.Fila, D.Galas i M.Sabuda) lepsi okazali się zawodnicy Wikliniarza pokonując gospodarzy 1:0. Drugim finalistą okazała się Skawa Witanowice, która wygrała z Orłem 2:0.

W meczu o III miejsce spadkowicz z A-klasy Dąb Tomice nie dał szans C-klasowemu Orłowi Radocza i pewnie wygrał spotkanie 5:2. W zaciętym finale, w którym pokazane zostały dwie czerwone kartki lepszy okazał się Wikliniarz Woźniki aplikując dwie bramki rywalom „zza miedzy” i wygrywając to starcie 2:0.

Każda z drużyn otrzymała od Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego bon na artykuły sportowe, zaś Wikliniarz wrócił do Woźnik z okazałym pucharem.