A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Udane Mistrzostwa Małopolski w Badmintonie

Udane Mistrzostwa Małopolski w Badmintonie

Na rozegranych w Niepołomicach (29.05.2022 r.) MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI w badmintonie wystartowało 4 zawodników i zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach. Kolejny raz pokazali swoje bardzo dobre przygotowanie.

W kategorii młodziczek młodszych najlepszą zawodniczką została Maja Wójcik. Pokonując w finale zawodniczkę klubu Żyj aktywnie Kraków 2:0 (15:12, 15:13) zdobyła złoty medal. Natomiast Natalka Świadek też w tej kategorii wywalczyła III miejsce i brązowy medal. Obie zawodniczki wystartowały dodatkowo w grze pojedynczej w kategorii kobiet amator zajmując odpowiednio, Majka III , a Natalka IV miejsce. W kategorii żaków Dawid Marek wywalczył IV miejsce, a Szymon Kruczek w kategorii młodzików młodszych X miejsce. Dla Szymona jest to też duży sukces, ponieważ badmintona trenuje dopiero drugi rok. W mistrzostwach niestety nie wystartowała nasza najlepsza zawodniczka Karolinka Marek ze względu na festyn szkolny.

Gratulujemy zawodnikom, a przede wszystkim zawodniczkom zdobytych laurów i sukcesów uzyskanych w tym turnieju.