Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Reprezentacja ampfutbolu na II Dniu Sportu w Radoczy

Reprezentacja ampfutbolu na II Dniu Sportu w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Obecny Zarząd LKS „Orzeł Radocza” już od dwóch lat prężnie działa na rzecz rozwoju sportowo-organizacyjnego klubu oraz większej integracji wokół niego mieszkańców wsi Radocza. Kolejną imprezą, na którą zaprosili mieszkańców sołectwa oraz naszej Gminy, był II Dzień Sportu. Odbył się on w sobotnie popołudnie (25.06), na boisku sportowym radockiego klubu.

Dzień Sportu miał rozpocząć się pierwotnie o godz. 16.00. Jednakże awans naszej reprezentacji w piłce nożnej do 1/8 finałów Mistrzostw Europy spowodował, że już od 14.30 w przygotowanej strefie kibica gromadzili się pierwsi mieszkańcy. Łącznie ponad 80 osób wspólnie oglądało mecz Polska – Szwajcaria, który zakończyły dopiero rzuty karne.

Emocje ze strefy kibica i głośny doping przeniósł się po spotkaniu na trybuny boiska, na którym swoje mecze rozgrywa LKS „Orzeł” Radocza. Punktualnie o 18.00 miał się bowiem odbyć mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Polski w AmpFutbolu a drużyną miejscowego „Orła”. Przed „daniem głównym” imprezy miała miejsce ceremonia przekazania boiska sportowego w Radoczy. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski wręczył symboliczne klucze do bram Prezesowi „Orła”,a następnie ks. proboszcz Janusz Sołtys poświęcił obiekt i korzystających z niego na co dzień sportowców. Wszyscy wspólnie odmówili modlitwę i odśpiewali hymn Polski. Wójt Gminy Tomice wręczył obu zespołom pamiątkowe puchary oraz medale zawodnikom i sędziemu spotkania, którym był Tomasz Sporek. Mecz prezentujący i propagujący ampfutbol toczył się 2 x 15 min. Na boisku w koszulce z orłem na piersi wystąpił powoływany już do szerokiej kadry prezes Orła Radocza – Tomasz Pytlowski. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:2 (2:0). Bramki zdobyli: 1:0 – S. Wesołowski, 2:0 – K. Kosowski, 2:1 – P. Mizera, 3:1 – S. Wesołowski, 4:1 – J. Bik, 4:2 – T. Pytlowski. Drużyny wystąpiły w składach: ORZEŁ: Rafał Nowak, Stanisław Wesołwski, Jakub Bik, Krzysztof Kisiała, Krzysztof Kosowski, Jan Pustułka, Sławomir Płaczek, Rafał Cisoń; Reprezentacja Polski w Ampfutbolu: Marek Zadębski, Piotr Mizera, Tomasz Pytlowski, Mariusz Krzempek, Sebastian Fred, Łukasz Szczyrba.

Po tym spotkaniu uczestnicy Dnia Sportu wzięli udział w kolejnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów: przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską, biegu na 50 metrów dzieci, rzucie jajkiem i toczeniu opony. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani medalami oraz nagrodami otrzymanymi od sponsorów: Maspex Wadowice, radny Paweł Adamik, Ekomax Klecza Dolna, Czarny Groń Rzyki oraz Allprints Wadowice. W trakcie całej imprezy oprawę dźwiękową zapewniał DJ e-LJ-ot z Radoczy.

Impreza odbywała się pod patronatem honorowym Urzędu Gminy Tomice oraz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radoczy, a współfinansowana była przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Organizacja imprez promujących aktywne spędzanie czasu wolnego przez mieszkańców Powiatu Wadowickiego”.

Foto: LKS Orzeł Radocza