Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Medalowe Igrzyska

Medalowe Igrzyska

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W Gorlicach rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowym Badmintonie w którym wystartowało 8 najlepszych drużyn, mistrzów powiatów.. Zawody rozgrywane były w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Po wygraniu zawodów powiatowych powiat wadowicki reprezentowała drużyna dziewcząt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z SP Złota (powiat brzeski) wygrywając 3:0. W drugim meczu pokonała drużynę SP Pleśna 3:0 (powiat tarnowski). W półfinale nasze dziewczęta zmierzyły się z SP Szczucin (powiat dąbrowski) wygrywając również w stosunku 3:0. W finale naszymi przeciwniczkami bylą drużyna Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego im. J. Gortata w Krakowie. Niestety mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Krakowa.

Ostatecznie drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach w składzie: Karolinka Marek, Maja Wójcik i Natalia Świadek wywalczyła srebrne medale zajmując II miejsce w Małopolsce.

Gratulujemy kolejnego sukcesu naszym badmintonistkom.