A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Medale w turniejach badmintona

Medale w turniejach badmintona

Już po raz IV rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona „WIELICKI CUP”. W trwającym dwa dni turnieju z dużymi sukcesami wystartowało 6-ciu zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice.

Najlepiej w turnieju zaprezentowała się Karolinka Marek zdecydowanie zwyciężając w kategorii U11, zdobywając okazały puchar i medal za I miejsce. Niestety los sprawił, ze w ćwierćfinale Karolinka spotkała się ze swoją koleżanką klubową Mają Wójcik wygrywając 2:0 w setach i zamykając jej drogę do medalu. Ostatecznie Majka zajęła V miejsce. X miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczyła Natalka Świadek. Sukcesów młodszym pozazdrościły starsze zawodniczki w kategorii U17. Kinga Wójcik wywalczyła II miejsce, a Małgosia Tłomak III miejsce. W kategorii U17 chłopców wystartował Dawid Tatar zajmując V miejsce.
Natomiast w ośrodku kadry polskich badmintonistów w Józefosławie pod Warszawą rozegrane zostało Grand Prix Polski Juniorów Młodszych w badmintonie. Jest to drugi turniej jeżeli chodzi o rangę po Mistrzostwach Polski. W turnieju mogą wystąpić tylko najlepsi zawodnicy tej kategorii wiekowej z listy klasyfikacyjnej PZBad. Bardzo dobrze w tym trzydniowym turnieju zaprezentował się Bartosz Wata zdobywając brązowy medal w grze deblowej, grając w parze z Piotrem Tomaszewskim zawodnikiem UKS Wschodnia 13 Kielce. W grze pojedynczej wygrywając 4 pojedynki, a przegrywając tylko 1 wywalczył V miejsce.