Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Medale na Mistrzostwach Polski

Medale na Mistrzostwach Polski

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Rewelacyjny występ na MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW w badmintonie zanotował trenujący na co dzień w UKS Cross Tomice BARTOSZ WATA. W rozgrywanych w Mysłowicach (6-9.06.2019) mistrzostwach, Bartek wywalczył 2 brązowe medale zajmując w grze singlowej i deblowej III miejsca. W grze pojedynczej przegrał tylko jeden pojedynek w półfinale z późniejszym triumfatorem, zawodnikiem Hubala Białystok. W grze deblowej grając z Piotrem Tomaszewskim (UKS Wschodnia 12 Kielce) również przegrali tylko jeden mecz w półfinale z późniejszymi Mistrzami Polski, zawodnikami UKS KSBad Kraków i UKS Unia Bieruń.

Bartek nie musiał grać w eliminacjach do mistrzostw, bo na liście rankingowej PZBad zajmuje bardzo wysokie 4 miejsce w singlu, a 1 w deblu. Wyniki sportowe uzyskane przez Bartka są najlepszymi wynikami w historii gminy Tomice uzyskanymi w sportach olimpijskich.

Badminton jest najszybszym sportem rakietowym. Ciekawostka, lotka może lecieć z prędkością ponad 400 km/h. Grając w badmintona trzeba wykazać się niebywałą szybkością, refleksem, koordynacją ruchową i wytrzymałością.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi uzyskanych wyników sportowych i czekamy na więcej.