Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

W tym roku Paczka po raz kolejny walczy o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i osób samotnych, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki uczą się wygrywać!

Projekt skierowany jest głównie do osób chorych i niepełnosprawnych, starszych i samotnych, a także do rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej. Wolontariusze, zwani „SuperW”, poszukają właśnie takich ludzi, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby
i współpracują z Darczyńcą.

Gorąco zachęcamy do zgłoszenia się na wolontariusza Szlachetnej Paczki. Od lat PACZKĘ stanowią wspaniali ludzie których głównym celem jest chęć niesienia bezinteresownej pomocy zupełnie nieznajomym ludziom. Warto przy tej okazji przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, który uczył, że:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Nie ma nic piękniejszego od sprawienia, że to właśnie dzięki Tobie ktoś może być szczęśliwy. Nie trzeba dawać wiele… wystarczy podarować cząstkę siebie.

JEŚLI CHCESZ BYĆ CZĘŚCIĄ ZESPOŁU, ZMIENIAĆ NASZ POWIAT NA LEPSZY – SZLACHETNY, TO DOŁĄCZ DO NAS !!!!!!

I TY MOŻESZ POMÓC POTRZEBUJĄCYM!
JAK?
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SZLACHETNEJ PACZKI!

Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz w Urzędzie Gminy Tomice.

Katarzyna i Patryk
Wolontariusze