Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Tydzień pomocy ofiarom pokrzywdzonym przestępstwem

Tydzień pomocy ofiarom pokrzywdzonym przestępstwem

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

W związku z Ogólnopolską Akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 22 – 26 lutego 2016 roku w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Radoczy pełnione będą dyżury przez specjalistów: radcę prawnego, kuratora zawodowego z Sądu Rejonowego w Wadowicach, funkcjonariusza Policji, psychologa, specjalistę pracy z rodziną. Celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz zwrócenie uwagi na potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Świadkowie oraz osoby pokrzywdzone przestępstwem uzyskają wsparcie w postaci informacji o przysługujących im prawach i obowiązkach, etapach postępowania, procedurach oraz instytucjach pomocowych, do których mogą się zwrócić.

Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu wadowickiego do skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Można przyjść osobiście do siedziby Ośrodka w Radoczy przy ul. Dworskiej 9; skontaktować się telefonicznie po numerem: 33 873 10 01, bądź mailowo: kontakt@oik-radocza.pl.

Tydzień pomocy ofiarom pokrzywdzonym przestępstwem

W związku z obchodzonym w dniach 22 – 27 lutego 2016 r. „Tygodniem Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem” także Prokuratura Rejonowa w Wadowicach przeprowadza akcję związaną ze zwróceniem szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Na terenie objętym właściwością Prokuratury Rejonowej w Wadowicach informacje w ww. zakresie będą udzielane w jej siedzibie (Wadowice, ul. Żwirku i Wigury 9) w godz. 8.00-15.00.