Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Siódma noc muzeów – zaproszenie do gminy Tomice

Siódma noc muzeów – zaproszenie do gminy Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz siódmy, w sobotę (20.05) muzea i placówki kulturalne ziemi wadowickiej zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzenia swoich ekspozycji i uczestnictwa w licznie przygotowanych atrakcjach.

W tym roku będzie można bezpłatnie zwiedzić: w Wadowicach – Muzeum Miejskie (Teatralna Noc Muzeów), Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, Czytelnię Mieszczańską Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej; w Andrychowie – Izbę Regionalną Ziemi Andrychowskiej, w Lanckoronie – Izbę Muzealną im. prof. A. Krajewskiego, w Stryszowie – Muzeum-Dwór Oddziału Zamku Królewskiego na Wawelu; w Tomicach – Galerię Sztuki „Bałysówka” oraz Izbę Regionalną. Ponadto na wadowickim rynku odbędzie się w godzinach późnowieczornych pokaz „Fireshow”.

Wadowicka Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do północy, a wstęp do wszystkich placówek biorących w niej udział jest bezpłatny.

W sposób szczególny zapraszamy do odwiedzenia w tą wyjątkową noc Galerii Sztuki „Bałysówka” przy ul. Św. Jakuba 2, która zaprasza na nową wystawę malarstwa i rzeźby pt.: „Moja przestrzeń”. Dodatkowo dzieci zaproszone zostały do zapoznania się ze „Sznurkowanymi rękodziełami” i będą mogły samodzielnie wykonać maskotkę Po raz kolejny swoją niezwykłą kolekcję zaprezentuje także Izba Regionalna w Tomicach, która mieści się przy ul. Floriańskiej 99, w 100 – letnim domku utrzymanym w charakterze wiejskiej chaty. Będzie m można w niej zobaczyć zbiory dotyczące życia w regionie, m.in.: stare meble i antyki, wyposażenie gospodarstwa domowego, maszyny do szycia, zegary, narzędzia rzemieślnicze, dawne narzędzia rolnicze, rzeźby, obrazy, książki, gazety.

Serdecznie zapraszamy w tą wyjątkową noc do odwiedzenia tych niezwykłym miejsc.