Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Dzieci miały swoje święto

Dzieci miały swoje święto

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W sobotę (27.05) plac przy tomickim gimnazjum stał się miejscem, w którym „rządzili” najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy. Było to możliwe dzięki współpracy Ośrodka Kultury Gminy Tomice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach. Obie instytucje były organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka, który odbył się pod hasłem „Postaw na Rodzinę”.

W tym wyjątkowym dla młodszych i starszych dniu dopisała zarówno pogoda, jak i humory. A to wszystko dzięki mocy atrakcji, które na nich czekały: uwielbiane dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka ciuchcią po Tomicach, jazda konna, warsztaty garncarskie, warsztaty plastyczne „Zwierzęta świata”, tatuaże, mozaiki, korale i bransoletki z makaronu, tańce – zumba, bańki mydlane, klocki XXL, chodzenie na mini szczudłach, łowienie ryb oraz żonglowanie talerzami. Można również było zasmakować gofra z cukrem pudrem czy owocowym sosem.

W trakcie imprezy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Mój wymarzony Dzień Dziecka”, gdzie główną nagrodą za I miejsce w trzech kategoriach były hulajnogi. Na konkurs wpłynęło aż 115 prac. Zwycięskie okazały się prace, które wykonały: Helena Grolik ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, Marcelina Szypuła z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach oraz Karolina Putek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach.