Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Walentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w Radoczy

Walentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

W piątek (12.02) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy odbyła się IV edycja Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Wadowickiego, a za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych ZSCKU w Radoczy: Barbara Pawlik, Mariola Klocek, Monika Knapik, Jarosław Wojtal i Lucjan Pietrykowski.

Śpiewanie piosenek w językach obcych to świetna, niestandardowa a zarazem przyjemna metoda ich nauki. Uczniowie wykonywali aranżacje znanych utworów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim nie tylko przed jury, ale także przed zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Wadowickiego Bartoszem Kalińskim, Przewodniczącym Rady Gminy Tomice Zygmuntem Szymczakiem, Sekretarzem Gminy Tomice Ryszardem Góralczykiem, Radnym Powiatu Wadowickiego Józefem Łasakiem, Radnym Gminy Tomice Markiem Busslerem oraz panią Dyrektor ZS im. Marii Konopnickiej w Graboszycach Bogumiłą Chmielowską.

Gościem specjalnym konkursu był Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Ukrainy, który koncertuje w Polsce, a zebrane w ten sposób środki przekazuje dzieciom z regionów Ukrainy objętych konfliktem z Rosją. Starosta Wadowicki uhonorował artystów pamiątkowym pucharem, a wolontariusze działający przy ZSCKU w Radoczy zebrali pieniądze, które przekazali na ręce lidera zespołu.

Zanim jednak rozpoczął się konkurs, w niepowtarzalną, walentynkową atmosferę wprowadził wszystkich szkolny zespół muzyczny Living Space w składzie: Karolina Żak, Joanna Stybak i Dawid Wilk. Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa witając zgromadzonych życzył uczestnikom powodzenia i przede wszystkim dobrej zabawy.

Do rywalizacji, która toczyła się w dwóch kategoriach – zespoły i soliści, zgłosili się reprezentanci 9 zaprzyjaźnionych gimnazjów: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Graboszycach, Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach, Zespół Szkół Nr 2 im. J. Korczaka w Brodach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ryczowie, Gimnazjum w Przeciszowie, ZS Gimnazjalnych w Przeciszowie – Podlesiu, ZS Nr 6 w Leńczach, Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy.

Poziom reprezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a jury w składzie: Marek Bussler, Mariola Klocek, Wojciech Kulig oraz Witold Kołodziejczyk, miało niełatwe zadanie. Laureaci zostali uhonorowani pucharami, nagrodami oraz dyplomami okolicznościowymi.

A oto wyniki tegorocznych zmagań:

Kategoria zespoły:
I miejsce: Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Graboszycach „Singing In The Rain” (Gene Kelly)
II miejsce: Angelika Frączek i Rafał Kolec z Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach „All of me” (John Legend)
III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach „Nothing’s Gonna Change My Love for You” (George Benson)

Kategoria soliści:
I miejsce: Abigail Harrison „Nine millions bicycles” (Katie Melua) z ZS Nr 2 im. J. Korczaka w Brodach
II miejsce: Weronika Pitoń „Still loving you” (Scorpions) z ZS Nr 2 im. J. Korczaka w Brodach
III miejsce: Karolina Surówka „The Scientist” (Coldplay) z ZS Nr 6 w Leńczach

Przyznano również wyróżnienia dla:
Aleksandry Frydrych „Je vole” (Michel Sardou) z ZSP-Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy
Anny Rachwał „You Lost Me” (Christina Aguilera) z ZS Nr 6 w Leńczach
Anny Momot „Photograph” (Ed Sheeran) z ZS Gimnazjalnych w Przeciszowie – Podlesiu
Kingi Kozioł „Soy mi mejor momento” z Gimnazjum w Przeciszowie
Julii Woderskiej „I will always love you” (Whitney Houston) z Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach

Inspirowanie i propagowanie twórczości wokalnej, rozwijanie inteligencji lingwistycznej, odkrywanie talentów i autoprezentacja to nadrzędny cel, dlatego te spotkania z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To nie tylko dobra zabawa, ale „zanurzenie” w kulturze, a taka aktywność staje się motorem do działania i rozwoju własnej scenicznej osobowości, której wielu już dziś możemy pogratulować.

Walentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w RadoczyWalentynkowy konkurs piosenki obcojęzycznej w ZSCKU w Radoczy

Źródło: ZSCKU w Radoczy