Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Uczniowie z Witanowic na „Zielonej Szkole”

Uczniowie z Witanowic na „Zielonej Szkole”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

W sobotę (03.06) 11 uczniów z V klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach wraz z opiekunami wyjechało na „Zieloną Szkołę” nad Morze Bałtyckie do Sianożęt w województwie zachodniopomorskim. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego.

Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy zatwierdzony przez dyrektora szkoły. Podczas wycieczek: pieszych, autokarowych oraz wodnych uczniowie poznawali naturalne środowisko, dziedzictwo kulturowe wybrzeża. Zwiedzili m.in. Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Trzęsacz, Kamień Pomorski. Poznali historię tych nadmorskich miejscowości oraz ich zabytki. Przebywając w Wolińskim Parku Narodowym doświadczyli jak ważnym jest ochrona środowiska naturalnego oraz pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Uczniowie nauczyli się współpracować ze sobą, podejmować różne wspólne działania: podchody, budowa latawca, dbanie o porządek w miejscu pobytu. Wspierali się podczas zajęć dydaktycznych jak i sportowych, gdy rywalizowali z rówieśnikami z innych szkól przebywających również na „Zielonej Szkole”. Spacery brzegiem morza w różnych porach dnia były źródłem nie tylko profilaktyki zdrowotnej, ale również źródłem niezapomnianych wrażeń estetycznych. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole”  pozostanie na długo w pamięci uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Witanowicach.

Gmina Tomice pozyskała dofinansowanie w wysokości 2.518,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania pn. „Pobyt na Zielonej szkole uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach”. Koszt zielonej szkoły dla uczniów wyniósł 12.590,00 zł.

Uczniowie z Witanowic na "Zielonej Szkole"