Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Pożegnanie maturzystów 2016 w Radoczy

Pożegnanie maturzystów 2016 w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w piątek (29.04) tradycyjnie rozpoczęto Mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Radoczy, po której uczniowie w radosnych nastrojach udali się w stronę Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II, żeby po raz ostatni spotkać się z wychowawcami, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z klas młodszych.

W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja,młodzież klas I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Mechanizacji Rolnictwa na początku w skrócie przybliżyła wydarzenia z historii Polski.

Następnie uczniowie klas II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Pojazdów Samochodowych w prezentacji multimedialnej przywołali szkolne wspomnienia. Młodsi koledzy i koleżanki życzyli maturzystom udanych życiowych wyborów, „szerokich dróg”, „wysokich lotów”, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów, a całą uroczystość uświetnił występ znanego i utytułowanego szkolnego zespołu „Living Space”.

Dyrektor szkoły Stanisław Gliwa podziękował młodzieży za ich czteroletnią wytężoną pracę i wkład w życie szkoły. Abiturienci ze wzruszeniem słuchali wypowiedzi skierowanych w tym dniu tylko do nich. Dyrektor podziękował im za młodzieńczy powiew, otwartość, kreatywność i niejednokrotną pomoc w tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery w trakcie różnych wydarzeń związanych z życiem Szkoły św. Jana Pawła II.

Potem nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły, a najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi. Tradycyjnie młodsi uczniowie przekazali swoim starszym kolegom i koleżankom pożegnalne upominki. Na koniec każda z klas zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

W tym dniu pożegnano również przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: przewodniczącego Dawida Orkisza, zastępcę Krzysztofa Gołbę, Edytę Pytel, Justynę Orkisz i Adama Świetlika. Za pracę na rzecz „porządnych, cichych i słabych..” otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.

Nie obyło się też bez podziękowań ze strony uczniów dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, a wszystko przebiegało w podniosłej, ale jednocześnie serdecznej atmosferze. W trakcie uroczystości nastąpił jeszcze jeden ważny moment. Przedstawiciel Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, dr Tomasz Jakubowski w imieniu władz Uczelni przekazał na ręce dyrektora Stanisława Gliwy umowę patronacką nad klasą Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. Nowa klasa akademicka będzie ściśle współpracować z Uniwersytetem Rolniczym i korzystać z jego opieki i doświadczeń. Głównym celem Patronatu jest wspólne promowanie nauki w dziedzinie nauk rolniczo-przyrodniczych w skali lokalnej i regionalnej oraz współpraca przy tworzeniu inicjatyw związanych z szeroko rozumianą edukacją młodzieży.

Ostatnim punktem akademii była prezentacja, degustacja i pokaz filmu o Radoczańskim jabłeczniku – oryginalnym produkcie lokalnym, wytwarzanym zgodnie z tradycyjną recepturą i wpisanym na listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każdy miał okazję posmakować tego unikalnego produktu, wielokrotnie nagradzanego i dostrzeżonego przez mistrzów sztuki kulinarnej oraz niejednego smakosza.

Żegnamy Was Drodzy Maturzyści! Powodzenia na maturze, na egzaminach zawodowych i w życiu osobistym!

Pożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w RadoczyPożegnanie maturzystów 2016 w Radoczy

Źródło: ZSCKU w Radoczy