Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / „Królowa nauk” z geodezją w zespole szkół w Radoczy

„Królowa nauk” z geodezją w zespole szkół w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

W piątek (04.03) odbyła się II edycja drużynowego, międzyszkolnego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Matematyka w Geodezji” w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Celem turnieju jest rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych młodych ludzi oraz wskazanie w jaki sposób można je wykorzystać w kształceniu zawodowym.

Do konkursu przystąpiło sześć szkół gimnazjalnych: Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach, Zespół Szkół nr 1 w Choczni, Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ryczowie.

Uczestnicy zawodów zmagali się z łamigłówkami, krzyżówkami i zadaniami matematycznymi, jak również musieli wykazać się umiejętnością wykorzystania wiedzy matematycznej w pracy z mapą topograficzną. Do rozwiązania zadań matematycznych okazały się niezbędne wyniki pomiarów geodezyjnych, które podczas konkursu wykonywali uczniowie klasy III technikum geodezyjnego.

Poziom konkursu był niebywale wysoki, a młodzi ludzie wykazali się bardzo dużą wiedzą matematyczną oraz umiejętnością pracy w zespole. Tylko nieznaczne różnice punktowe zadecydowały o końcowej kwalifikacji.

I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Choczni, pod opieką Pani Sylwii Lehrfeld, w składzie: Mateusz Piekarczyk, Marceli Góra, Piotr Wolanin, Łukasz Zajda.
II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, pod opieką Pana Mirosława Rajdy: Kinga Kurowska, Maciej Królikowski, Jakub Ochman, Filip Gajos.
Na III miejscu znaleźli się reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, pod opieką Pani Ireny Jachimczyk: Zuzanna Pałosz, Sylwia Zemła, Anna Głowacka, Marcin Kapłon.

Po zakończeniu matematycznej rywalizacji uczestnicy konkursu mieli szansę zapoznać się ze szkolnym sprzętem geodezyjnym i poznać jego zastosowanie, a pokaz wykorzystania instrumentów geodezyjnych został wykonany przez uczniów klas I i III technikum geodezyjnego.

Ostatnim punktem imprezy były „Warsztaty Geodezyjne” poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom pomiarowym w geodezji przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Leica Geosystems z Krakowa. W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami, a także młodzież wszystkich klas technikum geodezyjnego Zespołu Szkół w Radoczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom wraz z opiekunami za przybycie i udział w konkursie oraz w warsztatach geodezyjnych i zapraszamy już za rok, na kolejną edycję konkursu.

"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy"Królowa nauk" z geodezją w zespole szkół w Radoczy

Źródło: ZSCKU w Radoczy