Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Znamy finalistów eliminacji gminnych OTWP

Znamy finalistów eliminacji gminnych OTWP

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W pierwszym etapie musieli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w eliminacjach środowiskowych w swoich jednostkach OSP. Najlepszych 49 spotkało się w niedzielę (26.02) w Gimnazjum w Tomicach w finale gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Tegorocznym gospodarzem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Tomicach.

Finałowe rozgrywki, którym przyglądali się m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak, Dyrektor Gimnazjum Andrzej Zieliński oraz członkowie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach, podzielone były na dwie części. W pierwszej, każdy ze startujących w swojej kategorii wiekowej: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna, musiał zmierzyć się z 30 pytaniami testowymi. Test ten trwał 30 min.
Do finału turnieju kwalifikowało się po trzech uczestników z każdej kategorii. O zwycięstwie decydował sprawdzian wiedzy, którą trzeba było popisać się przed komisją. Każdy z finalistów musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja w grupie ponadgimnazjalnej, gdzie o wygranej musiały zadecydować dodatkowe serie pytań. Ostateczna kolejność w eliminacjach gminnych OTWP była następująca:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych):
1. Emilia Rączka (OSP Radocza) – 7 pkt
2. Karolina Putek (OSP Lgota) – 6 pkt
3. Jakub Kwarciak (OSP Witanowice) – 2 pkt

Grupa II (uczniowie szkół gimnazjalnych):
1. Julia Rączka (OSP Radocza) – 12 pkt
2. Krystian Grzywa (OSP Tomice) – 10 pkt
3. Antoni Kokoszka (OSP Witanowice) – 9 pkt

Grupa III (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych):
1. Karolina Ściera (OSP Woźniki) – 7 pkt
2. Agnieszka Ściera (OSP Woźniki) – 4 pkt
3. Michał Szczerbik (OSP Lgota) – 1 pkt

Trójki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Gminę w finale powiatowym OTWP. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz OSP Tomice, zaś wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w dzisiejszym turnieju, otrzymali mini apteczki kieszonkowe z wyposażeniem MedAID.