Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / „ZŁOTE GODY” – Jubileusz 50-lecia małżeństw

„ZŁOTE GODY” – Jubileusz 50-lecia małżeństw

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W 1966 r. dwanaście par z naszej Gminy powiedziało sobie sakramentalne „tak”, a wczoraj (22.09) świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubileusz Złotych Godów rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach, odprawioną przez ks. Józefa Wróbla – proboszcza parafii z Witanowic.

Po niej, jubilaci i goście prowadzeni przez Orkiestrę Dętą z Zygodowic, przeszli do domu strażaka, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski złożył życzenia, a następnie w imieniu Prezydenta RP wręczył Dostojnym Jubilatom obchodzącym Złote Gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie i stosowne legitymacje. Wszyscy Jubilaci zostali obdarowani kwiatami i prezentami. Wśród zaproszonych gości były również pary obchodzące Diamentowe Gody. Wyjątkowe jubileusze tych siedmiu par również świętowano podczas wczorajszych uroczystości, a obecne otrzymały od władz samorządowych listy gratulacyjne i upominki.

W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli przedstawiciele władz na czele z Wójtem Gminy Tomice Witoldem Grabowskim, Sekretarzem Gminy Tomice Ryszardem Góralczykiem, Przewodniczącym Rady Gminy Tomice Zygmuntem Szymczakiem, radnymi: Ireneuszem Bałysem, Marianem Woderskim, Antonim Adamczykiem, Zbigniewem Kwarciakiem, Markiem Busslerem i Danielem Mruczkiem, sołtysami: Bogusławą Kubarek, Jerzym Rzepą, Janem Kwarciakiem, Jarosławem Strózikiem i Władysławem Hajostem oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Folgą.

„Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali: ZŁOTE GODY – Władysław i Marianna Cichoń z Zygodowic, Walenty i Amalia Drabczyk z Radoczy, Czesław i Alfreda Frączek z Tomic, Franciszek i Danuta Kot z Woźnik, Jan i Czesława Krowiarz z Witanowic, Tadeusz i Helena Orkisz z Woźnik, Jan i Krystyna Placek z Woźnik, Jerzy i Józefa Sarneccy z Witanowic, Józef i Halina Spisak z Radoczy, Błażej i Janina Wilk z Radoczy, Jan i Stanisława Zajgier z Tomic oraz Józef i Stanisława Żmuda z Zygodowic. Listy gratulacyjne z okazji 60-lecia małżeństwa otrzymali: DIAMENTOWE GODY – Józef i Marianna Konieczny z Radoczy, Stanisław i Józefa Kapała z Radoczy, Bronisław i Maria Wojnowscy z Radoczy, Sylwester i Krystyna Paśnik z Radoczy, Roman i Wanda Wacław z Tomic, Henryk i Anna Wiktor z Tomic oraz Zdzisław i Blandyna Jończyk z Witanowic.

Po poczęstunku, zaproszonym gościom zaprezentowały się w własnym repertuarem: gospodynie uroczystości – panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woźnik, a do tańca przygrywała Orkiestra Dęta z Zygodowic.