Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Ziemniaczane święto w Radoczy

Ziemniaczane święto w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Prężnie działa w naszej gminie Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń skupiające panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W niedzielę (30.09) zorganizowały w Radoczy dla mieszkańców naszej Gminy Święto Pieczonego Ziemniaka.

Gości, którzy wypełnili szczelnie salę w Domu Strażaka w Radoczy, przywitali Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski i prezes Stowarzyszenia Elżbieta Janik. Impreza rozpoczęła się od występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radoczy, które przygotowały montaż słowno-muzyczne związany z prezentacją popularnego warzywa jakim jest ziemniak.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni przed remizę, gdzie rozpoczął się ziemniaczany turniej sołectw. Wszystkie konkurencje miały wspólnego bohatera – ziemniaka. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a starty poszczególnych drużyn gorąco oklaskiwali kibicujący im widzowie. Najlepszą ekipą okazała się reprezentacja sołectwa Woźniki. Wszystkie zespołu otrzymały drobne upominki.

Po raz pierwszy odbył się też konkurs na największego ziemniaka. Spośród kilkunastu „olbrzymów” największy miał wagę ponad kilograma. Właścicieli największych ziemniaków, a także tych o najdziwniejszych kształtach nagrodził Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na występy. W sali Domu Strażaka wystąpił najpierw Kabaret „Kupa Śmiechu„, który dostarczył „kupę śmiechu” widzom, a po nim sceną zawładnęła kapela góralska „Watra„.

Nie mogło zabraknąć też czegoś dla ciała. Panie ze Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń częstowały uczestników święta plackami drożdżowymi, prażonymi i ziemniakami z ogniska.

Nie były to jedyne atrakcje niedzielnego, słonecznego popołudnia. Współorganizator – Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprosił w tym dniu na warsztaty dla dzieci. Na boisku LKS Orzeł w Radoczy odbył się II Jesienny Bieg. Udało się także wystartować balonem na uwięzi.