Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Zapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnych

Zapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnych

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Wspaniałe zapachy rozchodziły się w sobotnie popołudnie (12.03) w Radoczy. Były one efektem pracy pań z sześciu gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia KGW – Twórczy Kobiet z Polanki Wielkiej i uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy, bowiem blisko sto tradycyjnych świątecznych specjałów zostało przygotowanych na VIII Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych. Jego organizatorem był Ośrodek Kultury Gminy Tomice oraz Koła Gospodyń Wiejskich i Urząd Gminy w Tomicach.

Tłumnie przybyłych mieszkańców naszej Gminy oraz zaproszonych gości przywitał prowadzący imprezę Paweł Kręcioch z Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Wśród nich znaleźli się m.in.: ks. proboszcz Janusz Sołtys, który na początku pokazu dokonał poświęcenia wielkanocnych potraw, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak wraz z radnymi oraz sołtysami, radny Rady Powiatu Wadowickiego Józef Łasak, Sekretarz Gminy Tomice Ryszard Góralczyk, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wadowicach Mirosława Antos, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej Aneta Odrobina, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoczy Bożena Jurczyk, Komendant Gminny OSP Piotr Biliński oraz Prezes LKS Orzeł Radocza Tomasz Pytlowski. W sposób szczególny przywitani zostali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach, którzy zostali zaproszeni na sobotni pokaz wraz ze swoimi opiekunami przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.

Po rozdaniu zaproszonym gościom oraz przygotowującym potrawy paniom upominków, głos zabrał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. Składając zebranym życzenia, radosnym wierszem przybliżył tradycję wielkanocnego stołu.

Po oficjalnych wystąpieniach, w części artystycznej zaprezentowały się gospodynie pokazu – zespół śpiewaczy „Radoczanki” działające przy KGW w Radoczy, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radoczy, które wystąpiły w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez Halinę Kozłowską, Krystynę Słaboń i Martę Spisak, zespół „Wiolinki” w Tomic pod kierunkiem Małgorzaty Kalińskiej oraz teatrzyk „Trele-Morele” z Woźnik, nad którym opiekę artystyczną pełni Agnieszka Sienkiewicz. Każdy z występów kończyły gromkie brawa zebranych gości.

Pokaz Potraw Wielkanocnych zakończył się tradycyjnie degustacją prezentowanych smakołyków. A że stoły uginały się pod ich ilością, to z pewnością każdy mógł zasmakować przepysznych świątecznych rarytasów.

Warto zaznaczyć, że podczas Pokazu można było również podziwiać i, co ważne, nabyć przepiękne wyroby rękodzielnicze, przygotowane przez panie z KGW Radocza i KGW Tomice oraz obejrzeć pokonkursową wystawę „Kolorowa Wielkanoc”.

Zapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnychZapachniało tradycją na VIII pokazie potraw wielkanocnych