Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Z sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowych

Z sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowych

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W weekend (16-17.01) w Regionalnym Ośrodku Kultury im. Jana Matejki w Zatorze odbył się XI Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Brzeźnicy, Graboszyc, Bachowic, Grodziska, Racławic, Zatora, Zachełmnej, Polanki Wielkiej, Tomic i Woźnik. Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły: „Biedronki” ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach i teatrzyk „Trele-Morele” z Ośrodka Kultury Gminy Tomice.

Jury, oceniając występy, podkreśliło, że poziom artystyczny tegorocznego przeglądu był bardzo wysoki. Pantomima pt. „Historia Bożego Narodzenia”, autorstwa i w reżyserii pani Agnieszki Sienkiewicz, w wykonaniu dzieci z klasy 0 „B” ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, zrobiła ogromne wrażenie na widzach i jurorach. Członkowie jury przyznali, że bardzo rzadko na tym przeglądzie przyznawana jest nagroda Grand Prix. Jednak pomysł i realizacja sztuki pani Agnieszki Sienkiewicz bez wątpienia wywalczył ten tytuł. Drugim zespołem, który tworzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Woźnikach jest Teatrzyk „Trele-Morele” działający przy OKGT w Tomicach. Za swój wzruszający spektakl pt. „Jasełka na dworcu”, poruszający problem bezdomności, uzyskał III miejsce. Instruktorem obu zespołów jest pani Agnieszka Sienkiewicz.

Z sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowychZ sukcesami na przeglądzie przedstawień jasełkowych

Foto: Jacek Pasternak