Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / XX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II

XX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Już po raz dwudziesty, 31 maja 2019 r. odbył się Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II. Celem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu – LKS „Orkan”, wraz z Zespołem Szkół CKU w Radoczy było dziękczynienie za pontyfikat papieża Jana Pawła II, uczczenie XX rocznicy nadania Zespołowi Szkół CKU w Radoczy imienia Jana Pawła II, poznanie ukochanych przez papieża szlaków beskidzkich oraz popularyzacja turystyki, biegania i jazdy na rowerze jako najprostszej formy aktywności fizycznej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Rajdu, w związku z długotrwałymi opadami deszczu, grupom turystycznym zmieniono nieco przebieg trasy. Biegacze i rowerzyści nie mieli jednak „taryfy ulgowej” i swoje zmagania sportowe tradycyjnie zakończyli na Groniu Jana Pawła II.

Po przejściu pierwszego etapu trasy, grupy turystyczne uczestniczyły we mszy świętej w kościele parafialnym św. Aleksego w Ponikwi, którą odprawił ks. Henryk Pyka. Po mszy wszyscy udali się na gorący poczęstunek do restauracji Czartak, gdzie wręczono puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, jak i nagrody specjalne.

Uroczystość wręczenia nagród zaszczyciła swoją obecnością Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Zofia Kaczyńska, która wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół CKU w Radoczy Stanisławem Gliwą i Józefem Łasakiem wręczyła puchary najlepszym zawodnikom oraz nagrody specjalne.

Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Pana Filipa Kaczyńskiego z rąk Pani Przewodniczącej Zofii Kaczyńskiej trafił do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej jako najliczniejszej reprezentacji sportowców. Pani Przewodnicząca w imieniu Starosty Wadowickiego wręczyła także Puchar Starosty Powiatu Wadowickiego, który trafił do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach jako najliczniejszej grupy turystów, a nagroda specjalna dla „najbardziej doświadczonego” zawodnika, Puchar Dyrektora Zespołu Szkół CKU w Radoczy, którą wręczał Pan Stanisław Gliwa, trafiła w ręce Pana Zenona Glanowskiego.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Bieg / kategoria szkoły /
Dziewczęta:

1. Maria Chorąży – I miejsce
2. Julia Frączek – II miejsce
3. Paulina Pieczara – III miejsce
Chłopcy:
1. Dawid Zapalski – I miejsce
2. Kamil Balonek – II miejsce
3. Gerard Tymoszuk – III miejsce

Bieg / kategoria open /
Mężczyźni:

1. Dariusz Szmigiel  – „Truchtacz” Mysłowice – I miejsce
2. Stanisław Orlicki – „Orzeł” Rudze – II miejsce
3. Zenon Ulanowski – TKKF Czeladź – III miejsce

MTB open
1. Paweł Powroźnik – Brzezinka Górna – I miejsce
2. Paweł Zawiła – Stryszów – II miejsce
3. Robert Bury – Radocza – III miejsce

Łącznie w rajdzie udział wzięło prawie 300 uczestników. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Zarząd Starostwa Powiatowego w Wadowicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach.

Źródło: ZSCKU w Radoczy